Video| Film în limba ENGLEZĂ, realizat în Alba, cu o actriță cunoscută la Hollywood. Când se va lansa „Kingdom of Judas”
Film în limba ENGLEZĂ, realizat în Alba, cu o actriță cunoscută la Hollywood. Când se va lansa „Kingdom of Judas”
Unele dintre cele mai frumoase locații din județul Alba și Hunedoara urmează să fie transpuse pe marele ecran în cadrul unui film, denumit „Kingdom of Judas”.
În acest sens, actorul albaiulian Vinicius Moldovan ”Clăbuc” a transmis, pentru ziarulunirea.ro, următoarele informații referitoare la pelicula la care încă se lucrează din greu: „Cu o echipă de producție de la București, s-a decis să filmez în Alba Iulia și în împrejurimi un film în limba engleză.
„Kingdom of Judas” se numește și am fost norocosul să apar în acest film, fiind chiar din Alba Iulia și pentru mine a fost o onoare să filmez aici în oraș, cu actori foarte mari de la București, de la Teatrul Național și directorul filmului este Sabina Lisievici, o actriță cunoscută în București și o actriță cunoscută chiar și la Hollywood, unde a jucat în câteva filme. Mă simt onorat să fac parte din această distribuție și să îl vedeți pe Jack, personajul meu.
În film, este vorba despre niște celebrități, care vin în România la un centru de reabilitare, unde trebuie să își depășească anumite vicii și o sa vedem în film cine o să reușească să le depășească și cine nu.
Am filmat în Cetatea Alba Carolina, în parcul japonez, într-un tunel, prin care se trece din partea superioară în cea inferioară a Cetății, am filmat la Râpa Roșie, la podul de peste Mureș, la Băile Romane și la Geoagiu-Băi, iar imaginile sunt spectaculoase. Cel mai probabil, filmul va putea fi vizionat în cursul anului viitor.”, a transmis Vinicius Moldovan.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari