UPDATE FOTO. ACCIDENT rutier în Aiud, provocat de un șofer cu o alcoolemie de 1,15 mg/l, care nu a acordat prioritate de trecere
Un accident rutier, soldat cu patru victime, dintre care doi copii, a avut loc joi seara, în jurul orei 21.30 în municipiul Aiud.
Detașamentul de pompieri Aiud intervine cu o ambulanță SMURD la un accident rutier dintre două autoturisme în municipiul Aiud, sunt 4 victime, conștiente și neîncarcerate, a transmis ISU Alba.
UPDATE: La data de 13 iunie 2019, în jurul orei 22.00, pe strada Cuza Vodă din municipiul Aiud, un bărbat de 59 de ani, din Aiud, în timp ce conducea un autoturism, la efectuarea unui viraj spre stânga, nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism condus de un bărbat de 55 de ani, din Aiud, intrând în coliziune cu acesta.
În urma accidentului, șoferul vinovat de producerea lui și un bărbat de 43 de ani, din Aiud, pasager în cel de-al doilea autoturism, au suferit leziuni corporale ușoare, fără să rămână internați în spital.
Cu ocazia testării celor doi conducători auto, cu aparatul etilotest, polițiștii au constatat că cel vinovat de producerea accidentului era sub influența băuturilor alcoolice, valoarea indicată de aparatul etilotest fiind de 1,15 mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal în cadrul căruia este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducere sub influența alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei din Brașov, DECORAT cu Emblema de Merit „Știința Militară” clasa a II-a și cu Emblema de Onoare a Forțelor Aeriene
Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei din Brașov, DECORAT cu Emblema de Merit „Știința Militară” clasa a II-a și cu Emblema de Onoare a Forțelor Aeriene Sublocotenentul Ovidiu Szabo, absolvent al Colegiului Militar din Alba Iulia și șef de promoție al Academiei Forțelor Aeriene din Brașov […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
8 august – Ziua Internaţională a Pisicii. Curiozități despre prietenii blănoși care ne bucură viața de peste 9.000 de ani
-
Sportacum 5 zile
Miercuri, ora 17.30, în turul secund al Cupei României, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – CSM Deva
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
9 august – Ziua internațională a grădinilor zoologice și a parcurilor
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
7 august – Sfânta Cuvioasă Teodora, prima româncă trecută în rândul sfinților
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia 1-3 (0-1), în Cupa României | Studenții, calificare fără emoții
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Povestea Schitului Poșaga, așezământul monahal din Munții Apuseni, singurul din Alba cu hramul ”Schimbarea la Față a Domnului”. Locul în care se află un izvor care ar avea puteri tămăduitoare