Un NOU DECES în județul Alba a unui pacient cu COVID-19: O femeie de 42 de ani, cu afecțiuni preexistente

Un nou deces al unui pacient infectat cu COVID-19 a fost raportat marți, 24 august 2021, la nivelul județului Alba.

Este vorba de un o femeie de 42 de ani, din Vadu Moților, nevaccinată, cu afecțiuni preexistente.

Aceasta a fost confirmată pozitiv cu COVID-19 la data de 18 august 2021.

Pacienta suferea de astm bronșic.

Știri recente din categoria Ştirea zilei

Metalurgistul Cugir – ACS Tg Mureș 3-2 (1-1), în play-out | „Roș-albaștrii”, victorie la despărțirea de fani

La ultima reprezentație stagională în fața fanilor, Metalurgistul Cugir a învins ACS Tg. Mureș, scor 3-2 (1-1), „roș-albaștrii” despărțindu-se cu o victorie de suporteri. Gazdele au deschis scorul prin Bura (23), egalarea fiind reușită de Gliga un minut mai târziu. La reluare, în minutul 56, Giosu a fost eliminat, fază la care s-a dictat penalty, […]