Un corp nou de spital și terminalul intermodal, proiectele de care primarul Dorin Nistor și Premierul Florin Cîțu au povestit, în vizita sa de lucru, în Alba
Primarul Municipiului Sebeș, Dorin Nistor, i-a transmis astăzi un mesaj Premierului României, Florin Cîțu, cu ocazia vizitei sale în județul Alba.
„Prezența premierul Florin Cîțu în Municipiul Sebeș este o dovadă în plus că avem o carte de vizită demnă de remarcat și că suntem o forță atât economică, cât și politică, pe harta României. Ne onorează atenția care a fost acordată unei investiții locale de prestigiu reprezentate de compania Elis Pavaje.
La fel de onorați am fost de prezența, la Sebeș, a unei echipe lărgite a Partidului Național Liberal, de prezența liderilor și a primarilor din județul nostru și din împrejurimi, o dovadă de unitate și de solidaritate în demersul nostru comun de a ridica cât mai sus ștacheta unei administrații liberale performante. Una din temele abordate la întâlnirea cu premierul Florin Cîțu a fost aceea a finanțărilor viitoare, Sebeșul reafirmându-și interesul pentru a construi un spital nou și pentru a dezvolta proiectul terminalului intermodal.
A fost adusă în discuție problema creșterii prețurilor la materialele de construcții, cu impact direct asupra proiectelor aflate în derulare, fie că vorbim de proiectele finanțate din fonduri europene, fie cele susținute din bugetul Ministerului Dezvoltării.” a transmis primarul Municipiului Sebeș, Dorin Nistor.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic
Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic O vijelie puternică a făcut prăpăd la Sohodol. După zilele caniculare, furtunile lovesc cu la fel de multă putere mai multe zone din județ. Citește și: VIDEO | Natura s-a dezlănțuit vineri la Șibot: Ploaie torențială și rafale de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 53 de minute
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 4 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul