Ultimul sondaj SOCIOPOL le dă palpitații fanilor lui Iohannis. Avansul lui Ponta este considerabil

Ultimul sondaj SOCIOPOL cu privire la turul doi al alegerilor prezidențiale arată că este o diferență de 10 procente între Victor Ponta și Klaus Iohannis.

Potrivit sondajului SOCIOPOL:

ELIT

– 67% sunt foarte interesați de turul doi

– 55% vor merge la vot

– 59% cred ca va câștigă Ponta

ADEZIUNE PLUS

– 55% ar vota Victor Ponta, 45% ar vota Klaus Iohannis.

Sondajul a fost realizat în perioada 5-7 noiembrie, prin 1005 interviuri telefonice si are o eroare maxima tolerata de plus/minus 3,2%.

Turul secund al prezidențialelor are loc în 16 noiembrie.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Gabriel Pleșa:,,Am încredere că, în ședința de astăzi, consilierii locali vor vota responsabil și în interesul cetățeanului”

Gabriel Pleșa: ,,Am încredere că, în ședința de astăzi, consilierii locali vor vota responsabil și în interesul cetățeanului” Am încredere… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

9 Comentarii

hihihi 9 noiembrie 2014 at 18:27

De azi intr-o saptamana se merge la PONTAT ! Cine nu ponteaza sa mearga la Auschwitz sa se reculeaga…

nelu 10 noiembrie 2014 at 5:36

Ponta presedinte

G 10 noiembrie 2014 at 9:20

Nu v-au condus destul comunistii? Tinerilor, unde sunteti??? Tara are nevoie de noi, desteptarea din cosmarul comunist!!!

MLG 10 noiembrie 2014 at 10:18

La cat esti de prost, G, mai esti si manipulat gresit.
Tinerii voteaza Ponta, ca Basescu & compania nu au facut nimic pentru ei in 10 ani, doar bataie de joc si şuturi in fund ca sa mareasca numarul celor plecati in diaspora.
Si acum, le vand povesti despre „comunisti”, ei (pedelistii) care au instaurat un sistem totalitarist, dictatorial, in adevaratul sens al cuvantului 😉

S 11 noiembrie 2014 at 11:35

Da care tineri voteaza cu Ponta? Am vazut cateva filmulte cu tineri care voteaza Ponta toti mai aveau 15-20 de ani de trait.Maxim

don simon 10 noiembrie 2014 at 10:20

VOTATI PONTA CA SA:

1. Adrian Nastase, prim ministru, presedinte PSD, condamnat definitiv
2. Liviu Dragnea, secretar general PSD, deputat PSD, trimis in judecata
3. Viorel Hrebenciuc, cercetat penal
4. Voicu Catalin, deputat PSD, condamnat definitiv
5. Ecaterina Andronescu, ministru PSD, senator, cercetata penal
6. Serban Mihailescu, senator, urmarit penal
7. Miron Mitrea, vicepres. PSD, vi1. Adrian Nastase, prim ministru, presedinte PSD, condamnat definitiv
2. Liviu Dragnea, secretar general PSD, deputat PSD, trimis in judecata
3. Viorel Hrebenciuc, cercetat penal
4. Voicu Catalin, deputat PSD, condamnat definitiv
5. Ecaterina Andronescu, ministru PSD, senator, cercetata penal
6. Serban Mihailescu, senator, urmarit penal
7. Miron Mitrea, vicepres. PSD, vicepres CDEP, condamnat la 2 ani cu executare in prima instanta.
8. Dan Nica, europarlamentar PSD, cercetat penal
9. Dan Sova, senator, vicepres. PSD, cercetat penal
10. Ioan Adam, Senator PSD, cercetat penal
11. Victor Mocanu, senator PSD, trimis in judecata
12. Adrian Duicu, fost pres CJ, cercetat penal
13. George Bunea Stancu pres. CJ Braila, cercetat penal
14. Nicusor Constantinescu, presedinte CJ Constanta, trimis in judecata
15. Ion Prioteasa, sef CJ Dolj, cercetat penal
16. Sebastian Ghita, deputat PSD, trimis in judecata
17. Ristea Priboi, deputat PSD, trimis in judecata
18. Maior Lazar Dorin, deputat PSD, condamnat la inchisoare cu executare, nedefinitiv
19. Dumitru Ion, deputat PSD, trimis in judecata
20. Marian Oprisan, presedinte CJ Vrancea, trimis in judecata
21. Bradisteanu Serban Alexandru, senator PSD, cercetat penal in dosarul Nastase, trimis in judecata pt. Abuz in serviciu
22. Mazare Radu, primar Constanta, trimis in judecata
23. Mirza Gavril, presedinte CJ Suceava, trimis in judecata
24. Surupaceanu Mugurel, senator PSD, trimis in judecata
25. Constantin Nicolescu, presedinte CJ Arges, trimis in judecata
26. Ghiveciu Marian, deputat PSD, trimis in judecata
27. Niculae Badalau, deputat PSD, cercetat penal
28. Florin Paslaru, deputat PSD, cercetat penal
29. Ion Stan, deputat PSD, cercetat penal
30. Nicolae Vasilescu, deputat PSD, trimis in judecata
31. Constantin Boscoldeala, primar PSD Buzau, trimis in judecata
32. Constantin Contac, Presedinte CJ Botosani, condamnat definitiv
33. Sebastian Secosan, sef OPC Bihor,
34. Duta Vasile, senator PSD, condamnat definitiv
35. Cutean Emilian Vasile, deputat PSD, secretar de stat, condamnat definitiv la inchisoare.cepres CDEP, condamnat la 2 ani cu executare in prima instanta.

viorelia 10 noiembrie 2014 at 11:17

Si pe plan local: primarii traseisti, directoarea de la mediu, etc

ioan 10 noiembrie 2014 at 19:23

…la vara iar este cald, oricum iarna nu-i ca vara….

ion 10 noiembrie 2014 at 23:35

cam pontista atitudinea din ultima vreme a site-ului astuia! Ce caștiga?