UCIGAȘUL din Alba al unei femei din Timiș, obișnuit al instanțelor: Și-a amenințat soția cu cuțitul, și-ar fi agresat sexual fiica și a condus beat
UCIGAȘUL din Alba al unei femei din Timiș, obișnuit al instanțelor: Și-a amenințat soția cu cuțitul, și-ar fi agresat sexual fiica și a condus beat
Bărbatul din județul Alba, care ar fi usis o femeie de 77 de ani, în Timișoara, are un trecut plin de „întâlniri” în instanță.
Citește și: Bărbat din Alba, suspectat că a UCIS o femeie în Timișoara: A fost găsit beat chiar în casa victimei
În primăvara acestui an, soția bărbatului a obținut un ordin de protecție împotriva sa, pentru violență domestică, după ce a amenințat-o cu cuțitul
În motivare, se arată de către reclamantă că pârâtul este foarte violent, iar în data de 15.04.2023 a lovit-o pe reclamantă, care suferă de schizofrenie şi a formulat plângere la poliţie.
De asemenea, mai arată că este posibil ca pârâtul să fi întreţinut raporturi sexuale cu fiica sa.
Reclamanta mai arată că a fost amenințată cu cuțitul, faptă necontestată de către pârât, dar care arată că aceasta s-a petrecut cu altă ocazie.
Pârâtul a mai recunoscut că și-a mai amenințat și în alte ocazii soția cu cuțitul.
A mai relatat reclamanta că a fost lovită de către pârât și în data de 13.04.2023 în timp ce se aflau în mașină, aspect care rezultă şi din procesul verbal din 17.03.2023 întocmit de către organele de poliţie cu ocazia evenimentului reclamat.
Și anterior, partenerul ei a fost violent fizic și verbal cu reclamanta și fiica acesteia, comportamentul acestuia având caracter repetitiv, mai ales pe fondul consumului de alcool și pastile, pe care pârâtul le ia pentru tratamentul afecțiunilor psihiatrice de care suferă.
Faptul că pârâtul suferă de afecțiuni psihiatrice rezultă din înscrisurile medicale, iar începând cu data de 20.04.2023 și până în data de 04.05.2023 pârâtul a fost internat voluntar în Spitalul din Alba Iulia, Secția de Psihiatrie Acuți, după cum rezultă și dintr-o adresă a spitalului.
Astfel, Judecătoria Sebeș a hotărât faptul că „admite cererea de chemare în judecată având ca obiect emiterea unui ordin de protecție, astfel cum a fost formulată și precizată de reclamantă, în contradictoriu cu pârâtul”.
În luna iunie a anului 2022 acesta a fost condamnat de magistrații Judecătoriei Alba Iulia la pedeapsa de 1 an şi 9 luni închisoare, cu amânarea aplicării, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Ştirea zilei
AVARIE MAJORĂ de curent în Alba Iulia, Sântimbru și Pâclișa: Zeci de mii de oameni au rămas fără curent. Peste 80 de străzi, afectate
AVARIE MAJORĂ de curent în Alba Iulia, Sântimbru și Pâclișa: Zeci de mii de oameni au rămas fără curent. Peste 80 de străzi, afectate O pană majoră de curent a lovit județul Alba în această dimineață, joi, 25 iunie 2026. Peste 50 de străzi din municipiul Alba Iulia au fost afectate. Zeci de mii de […]
Locuitorii din Alba Iulia încep să se alăture șoferilor STP aflați în grevă: „Ca și cetățean al acestui oraș am venit să-i susțin. După ce ne-au purtat atâția ani în spate, măcar atât merită și ei”
Locuitorii din Alba Iulia încep să se alăture șoferilor STP aflați în grevă: „Ca și cetățean al acestui oraș am venit să-i susțin. După ce ne-au purtat atâția ani în spate, măcar atât merită și ei” După aproape două săptămâni de grevă a șoferilor Societății de Transport Public (STP) Alba Iulia, tot mai mulți cetățeni […]
VIDEO | Momentul impactului de la Teiuș, în care doi vârstnici de 77 și 80 de ani s-au ciocnit cu două tricicluri: Aceștia au fost transportați de urgență la spital
Momentul impactului de la Teiuș, în care doi vârstnici de 77 și 80 de ani s-au ciocnit cu două tricicluri: Aceștia au fost transportați de urgență la spital Doi vârstnici de 77 și 80 de ani, din Teiuș, au ajuns cu răni la spital după ce s-au ciocnit cu două tricicluri electrice, după un accident […]








