Traian Băsescu, convins că Mircea Hava va câștiga și în 2016 Primăria Alba Iulia

Fostul președinte al României Traian Băsescu s-a arătat convins, duminică seara, că Mircea Hava va câștiga și în 2016 Primăria municipiului Alba Iulia.

Traian Basescu la Metes118 Traian Băsescu a vorbit la România TV despre lupta dintre PSD și PNL la alegerile locale – cele două mari partide din România –, opinând că în unele localități câștigător ar putea fi al treilea partid, Mișcarea Populară.

Cu toate acestea, Băsescu i-a dat ”câștigători siguri” pe Falcă, la Arad, pe Hava, la Alba Iulia, sau pe Boc, la Cluj-Napoca. Acestea în condițiile în care pentru Primăria Alba Iulia candidează și deputatul MP Clement Negruț. PSD nu și-a anunțat, oficial, candidatul. Hava candidează pentru al șaselea mandat.

Mircea Hava (59 de ani) a fost numit săptămâna trecută președinte interimar unic al filialei PNL Alba.

Candidatul PNL pentru Consiliul Județean Alba este Ion Dumitrel.

În 2016, preşedinţii consiilor judeţene vor fi aleşi indirect prin vot secret al consilierilor judeţeni, cu majoritate simplă.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

10 Comentarii

1 22 februarie 2016 at 8:18

Basescu va coduce PNL din toamna… Prietenii stiu de ce…

Horea 22 februarie 2016 at 9:59

@1 (unu)

Nu păcatui cu noaptea in cap! Sau chiar in zorii zilei!

S 24 februarie 2016 at 11:55

Ce parere ai Negrutiule, ca „ti-a tras-o Basescu, pe la spate”! Te-a indemnat „sa alergi”, si a inceput, prin „a-ti lega picioarele”!

mda 22 februarie 2016 at 11:50

Sper ca a citi sau auzit si Negrut Fantezistu’ cele declarate de comandant. Nu de alta, dar sa nu mai faca risipa de comunicate fantasmagorice…

Moșu 22 februarie 2016 at 14:24

Nici nu e de mirare cu cetățeni ignoranți,inerți fără reacție la cheltuielile primăriei cu panseluțe și tei de 1500 de lei bucata :în timp ce impozitele cetățenilor se majorează la maxim , patronilor adică sponsorilor li se calculează la minim …ce să ne mai mirăm că ăștia nu pregetă nici un efort …să facă bani de pe urma morților inhumați de-a valma în cimitirul municipal !!! …..tot mai săraci și tot mai proști !

Zoom 22 februarie 2016 at 15:52

Bravo @ Moşule, „ai punctat” la fix : „tot mai săraci şi tot mai proşti” !
Acuma pt. mine era clar că doar ăia proşti au votat cu pedeleu şi băsescu, aşa cum de altfel doar ăia proşti îi mai susţin, nu-i niciun dubiu, dar, drept să spun, la asta nu m-am gândit că şi săracii tot cu ăia au votat …
Mă gândesc că, la „cât de bine au trăit” pe vremea lor, s-or fi deşteptat între timp …

silent 22 februarie 2016 at 18:39

Mi-e teama ca nu s-au desteptat. Din contra, ei au impresia ca, Hava, de la mandat la mandat, e tot mai bun …..

Bachus 22 februarie 2016 at 19:17

Aproape în toate pozele, nenea băse, întâiul băutor al ţării, apare cu “recuzita” mult dragă lui : paharul cu alcool ! Dar la ce meclă are, trebuie însă sa recunoaştem că îi stă bine matrafoxat !

HH 22 februarie 2016 at 23:38

IAR ” GARANTEAZA BASESCU” ?! TICALOSII ACESTIA DOAR S-AU IMPARTIT , „JOACA” SEPARAT SI ASTFEL NU AU „PLATIT” DELOC TICALOSIILE DIN 2009- 2012 !!!

Bulă 23 februarie 2016 at 10:00

Du-te la scoala mai HH si invata caracterele (literele) mici. Mai sunt inca clase de seral pentru astia care n-au avut posibilitati in tinerete.