Tenismena Miriam Bulgaru (CSM Unirea Alba Iulia), eliminată în primul tur la turneul WTA de la Hamburg

Albaiulianca Miriam Bulgaru a fost eliminată în primul tur al tabloului principal de simplu al turneului WTA 250 de la Hamburg.

Tenismena legitimată la CSM Unirea Alba Iulia a pierdut în două seturi împotriva favoritei nr. 5 Julia Grabher (Austria, 27 ani, 58 WTA), scor 4-6, 4-6, după ce în ultimul set a avut 5 șanse de rebreack și a egala scorul la 5! O partidă echilibrată încheiată într-o oră și 31 de minute. În setul secund, Bulgaru a condus cu 3-0 și 4-3
A fost a doua prezență a sportivei din Cetatea Marii Uniri (215 WTA) pe tabloul principal al unei competiții WTA.
Miriam Bulgaru reușise să se califice pe tabloul principal de simplu al turneului WTA 250 de la Hamburg, după ce a învins-o pe columbianca Emiliana Arango 922 ani, 176 WTA), cu 7-6, 7-5, după două ore și 24 de minute. În prima rundă preliminară, românca a dispus de Lena Papadakis (Germania24 ani, 352 WTA), cu 6-3, 6-1. Miriam Bianca Bulgaru și-a asigurat astfel un cec de 2.438 de euro și 19 puncte WTA. Săptămâna trecută, albaiulianca a fost eliminată la BCR Open Iași, în primul meci, după eșecul cu L. Pigossi (Brazilia), scor 7-5, 0-6, 1-6

Liga 4: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” Macarie (Adu Academy Șona)

În Sâmbăta Mare, Liga 4, etapa a 25-a: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica, cu „careu” Mihu (4 reușite)! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” (5 goluri) Macarie (Adu Academy Șona) *Limbenii Limba – Performanța Ighiu 1-0 (1-0). Victorie prețioasă a nou-promovatei, împotriva unui oponent cu pretenții la […]