Curier Județean

Tânăr de 18 ani, din Sebeș, a condus mașina fără a deține permis de conducere. Este cercetat de polițiști

Bera Larisa

Publicat

în

Tânăr de 18 ani, din Sebeș, a condus mașina fără a deține permis de conducere. Este cercetat de polițiști

Un tânăr de 18 ani, din Sebeș, este cercetat de polițiști pentru infracțiunea de conducere fără permis. De asemenea, mașina pe care o conducea, nu era înmatriculată.

Citește și: Bărbat de 52 de ani, din Șibot, cercetat de polițiști, după ce s-a urcat beat la volan. Avea o alcoolemie de 1,31 mg/l

Potrivit IPJ Alba, la data de 13 august 2024, în jurul orei 17.30, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au oprit, pentru control, pe strada Macului din municipiu, un autoturism condus de un tânăr de 18 ani, din municipiul Sebeș.

Cu ocazia verificărilor efectuate de polițiști, a reieșit faptul că tânărul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar autoturismul nu este înmatriculat.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui autovehicul de către o persoană care nu deține permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

25 iunie 2026 | COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia

Ioana Oprean

Publicat

în

COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia În sprijinul cetățenilor, Primăria Municipiului Alba Iulia și Crucea Rosie Romana Filiala Alba, au organizat astăzi, 25 iunie 2026, în contextul atenționării meteorologice Cod Galben de caniculă, două puncte de prim ajutor și hidratare, in intervalul orar 11.00- 17.00. Punctele de […]

Citește mai mult

Curier Județean

Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni

Bogdan Ilea

Publicat

în

Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni Un bărbat, de 48 de ani, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere, cu un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 2 ani și 6 luni, emis […]

Citește mai mult

Curier Județean

Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei

Bogdan Ilea

Publicat

în

Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei Societatea de Transport Public Alba Iulia a fost amendată din nou, ieri, 24 iunie 2026. Astfel, operatorul de transport public din oraș a primit, în total, până în acest moment, trei amenzi. La […]

Citește mai mult