Tânăr de 18 ani, din Sebeș, a condus mașina fără a deține permis de conducere. Este cercetat de polițiști
Tânăr de 18 ani, din Sebeș, a condus mașina fără a deține permis de conducere. Este cercetat de polițiști
Un tânăr de 18 ani, din Sebeș, este cercetat de polițiști pentru infracțiunea de conducere fără permis. De asemenea, mașina pe care o conducea, nu era înmatriculată.

Potrivit IPJ Alba, la data de 13 august 2024, în jurul orei 17.30, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au oprit, pentru control, pe strada Macului din municipiu, un autoturism condus de un tânăr de 18 ani, din municipiul Sebeș.
Cu ocazia verificărilor efectuate de polițiști, a reieșit faptul că tânărul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar autoturismul nu este înmatriculat.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui autovehicul de către o persoană care nu deține permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
25 iunie 2026 | COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia
COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia În sprijinul cetățenilor, Primăria Municipiului Alba Iulia și Crucea Rosie Romana Filiala Alba, au organizat astăzi, 25 iunie 2026, în contextul atenționării meteorologice Cod Galben de caniculă, două puncte de prim ajutor și hidratare, in intervalul orar 11.00- 17.00. Punctele de […]
Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni
Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni Un bărbat, de 48 de ani, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere, cu un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 2 ani și 6 luni, emis […]
Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei
Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei Societatea de Transport Public Alba Iulia a fost amendată din nou, ieri, 24 iunie 2026. Astfel, operatorul de transport public din oraș a primit, în total, până în acest moment, trei amenzi. La […]








