SÂMBĂTĂ: Porţi deschise la Clinica privată de diagnostic şi chirurgie oftalmologică „Opticline” din Alba Iulia
Sâmbătă, 3 septembrie, începând cu ora 9.00 şi până la ora 19.00, Clinica privată de diagnostic şi chirurgie oftalmologică aparţinând dr. Teodor Holhoş, din Alba Iulia, B-dul Revoluţiei 1989 nr. 2, telefon 0358/104654, în zona magazinului Lidl din Cetate, organizează “Ziua porţilor deschise” pentru toţi cei care au probleme cu vederea şi doresc să se informeze asupra celor mai noi, moderne şi performante aparate şi dotări tehnice de ultimă generaţie.
Clinica dr. Teodor Holhoş, un medic tânăr şi desăvârşit profesionist, inaugurată în urmă cu mai bine de doi ani, este deja un nume consacrat în peisajul medical din judeţul Alba. Aici au fost efectuate până acum aproape 5.000 de operaţii şi intervenţii chirurgicale de mare complexitate, îndeosebi operaţii de cataractă şi montare a unor cristaline de diverse mărimi şi în funcţie de buzunarul fiecărui pacient. Toată aparatura, inclusiv cristalinele, sunt marca Zeiss, cel mai performant producător de asemenea aparate cum sunt laserele, tomograful şi computerele de diagnosticat şi tratat diferite afecţiuni. Aici funcţionează, în premieră, şi unicul laser Excimer Zeiss, care este în fapt o adevărată bijuterie a tehnicii şi care, în 30 de secunde, te scapă de purtatul ochelarilor începând de la cei care au minus 35 de dioptrii şi până la cei cu plus 16 dioptrii.
De-a lungul unei activităţi laborioase, dr. Teodor Holhoş şi echipa sa au înregistrat şi câteva performanţe demne de notat. Astfel, cel mai vârstnic pacient operat aici a avut 102 ani, iar operaţia cea mai rapidă a fost efectuată la un pacient suferind de astm bronşic, care nu putea sta mai mult de 3 minute culcat pe spate. Un bolnav de diabet aproape orb de 2 ani, a fost operat cu succes, astfel că acum are o vedere de 50 la sută extrem de preţioasă pentru pacientul care nu vedea deloc.
În fine, multe intervenţii chirurgicale au avut loc pentru refacerea ochilor şi a retinei în urma unor accidente grave, unii dintre ei având dezlipiri de retină. Dar despre dotările şi performanţele Clinicii „Opticline” vă puteţi convinge vizitând sâmbătă, 3 septembrie, sălile de diagnostic şi operaţii, şi mai ales aparatele din dotare, toate marca Zeiss, aşa cum de fapt este şi măiestria profesională a dr. Teodor Holhoş. Sunt invitaţi toţi cei care au probleme cu vederea, inclusiv părinţii copiilor, pentru că, începând cu vârsta de 3 ani, toţi copiii pot fi consultaţi pentru prevenirea oricăror necazuri. Precizăm că, având trimitere de la medicul de familie, consultaţiile medicale sunt gratuite. De asemenea, toţi copiii sub 7 ani beneficiază de consultaţii gratuite.
Nu rataţi deci ocazia da a cunoaşte la faţa locului Clinica „Opticline” din Alba Iulia, o adevărată oază de sănătate a ochilor, de prevenţie, tratare şi operaţii care ne readuc vederea, cel mai scump lucru de pe lumea asta!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Cerere de înlăturare a bustului lui Octavian Goga din Alba Iulia: Menținerea lui ar fi „ilegală”. Primăria așteaptă punctul de vedere al Academiei Române
Cerere de înlăturare a bustului lui Octavian Goga din Alba Iulia: Menținerea lui ar fi „ilegală”. Primăria așteaptă punctul de vedere al Academiei Române Asociația pentru prevenirea și combaterea antisemitismului și legionarismului a trimis o cerere, adresată Consiliului Local al Municipiului Alba Iulia, Consiliului Județean Alba și Instituția Prefectului Județului Alba, cu privire la bustul […]
Directorul general al Fabricii de Arme Cugir și-a dat DEMISIA. Radu Coroamă pleacă din funcția de conducere a companiei
Directorul general al Fabricii de Arme Cugir și-a dat DEMISIA. Radu Coroamă pleacă din funcția de conducere a companiei Radu Coroamă, directorul general al Fabricii de Arme Cugir, și-a dat recent demisia din funcția de conducere pe care o ocupa în cadrul companiei. Demisia a fost confirmată de Radu Coroamă într-o discuție telefonică cu ziariștii […]
SURSE: Transportul public din Alba Iulia rămâne în „aer”, după ședința AIDA-TL de astăzi. Nicio soluție concretă pentru ieșirea din criză
SURSE: Transportul public din Alba Iulia rămâne în „aer”, după ședința AIDA-TL de astăzi. Nicio soluție concretă pentru ieșirea din criză Criza transportului public din Alba Iulia este departe de a fi rezolvată. Potrivit unor surse ziarulunirea.ro din cadrul ședinței de astăzi, luni, 22 iunie 2026 a Asociației Intercomunitare de Dezvoltare Alba Transport Local (AIDA-TL), […]









