România, ”predată” bucată cu bucată! PNL și USR-PLUS vor să vândă terenurile agricole străinilor
România, ”predată” bucată cu bucată! PNL și USR-PLUS vor să vândă terenurile agricole străinilor
„Un stat de drept, care ține cu adevărat la valorile sale, cu conducători care se gândesc la moștenirea pe care o lasă copiilor, nu ar înstrăina fir de pământ străinilor!
Nu este cazul României deoarece recent, președintele Klaus Iohannis, a promulgat un proiect de lege pentru aprobarea unei Ordonanțe de Urgență, cu prevederi ale PNL și USR-PLUS, care înlesnesc vânzarea terenurilor agricole către străini. Știm că se dorește eliminarea restricțiilor referitoare la domiciliul și rezidența cumpărătorului, a interdicțiilor de înstrăinare timp de minim 8 ani de la data cumpărării terenurilor. Se vrea, de asemenea, eliminarea prevederii obligativității desfășurării anterior cumpărării terenurilor de activități agricole pe o perioadă de cel puțin 5 ani, dar și a altor restricții, astfel încât acestea să poată ajunge mai ușor pe mâna latifundiarilor străini, a marilor companii din Occident.
Devine din ce în ce mai clar că în PNL și USR-PLUS au membri la vârful lor care nu iubesc România. În momentul de față, circa 40% din suprafața agricolă a României este a străinilor. În această situație, guvernul ar trebui să ducă o politică de ”recuperare” a terenurilor. Cu siguranță, toate partidele politice au făcut greșeli în ceea ce privește vânzarea pământului românesc, deoarece acesta nu trebuia să facă obiectul unui act de înstrăinare celor fără cetățenie română. Dar partidele care guvernează acum își propun să vândă și ce a mai rămas.
Este cât se poate de evident că în lipsa ajutorului de la stat, țăranul român renunță să mai pună preț pe agricultură și este tentat să vândă pământul celor care oferă mai mulți bani, în cazul de față străinilor, care vor beneficia de subvențiile pe aceste terenuri.
”Celebrul” Adrian Oros, cel mai slab ministru al Agriculturii din istoria postdecembristă a României, dă vina, în mod ipocrit pentru această situație, pe proprietarii români de pământuri, în loc să găsească soluții pentru creșterea profitabilității agriculturii.
În acest fel, vom ajunge la o criză alimentară fără precedent, deși potențialul agricol al nostru este imens. Vom ajunge străini în țara noastră. Vom fi proprietari doar ”la suprafață”, pe construcții și clădiri. Pământul, spre deosebire de alte resurse, nu se poate multiplica și va avea mereu o variabilă constantă. PNL și USR-PLUS, nu vă mai bateți joc de România!” – Călin Matieș, senator PSD de Alba.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | ALERTĂ în Alba: Bărbat de 57 de ani, din Galați, dat DISPĂRUT: A plecat la plimbare și nu a mai revenit
FOTO | ALERTĂ în Alba: Bărbat de 57 de ani, din Galați, dat DISPĂRUT: A plecat la plimbare și nu a mai revenit Polițiștii din Alba caută un bărbat care a dispărut din localitatea Galați, județul Alba. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune […]
Prețul gunoiului „dospește” în Alba: Consiliul Județean a aprobat noi majorări ale tarifelor. De când vor intra în vigoare
Prețul gunoiului „dospește” în Alba: Consiliul Județean a aprobat noi majorări ale tarifelor. De când vor intra în vigoare Locuitorii județului Alba vor plăti, începând cu toamna acestui an, mai mult pentru gestionarea deșeurilor, după ce Consiliul Județean Alba a adoptat, miercuri, 24 iunie 2026 o hotărâre privind majorarea mai multor tarife practicate în cadrul […]
Transportul public, nou front de luptă în instanță la Alba Iulia: Judecătoria amână decizia privind înființarea Asociației Metropolitane de Transport Alba după intervenția operatorului de transport
Transportul public, nou front de luptă în instanță la Alba Iulia: Judecătoria amână decizia privind înființarea Asociației Metropolitane de Transport Alba după intervenția operatorului de transport O ședință de vineri, 26 iunie 2026, desfășurată la Judecătoria Alba Iulia a adus o nouă etapă într-un dosar cu implicații majore pentru viitorul transportului public din zona metropolitană. […]








