// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele Olimpiadei Naționale Universul Cunoașterii prin Lectură pentru elevii din mediul rural, în Alba

Inspectoratul Școlar Județean Alba a făcut publice rezultatele Olimpiadei Naționale Universul Cunoașterii prin Lectură pentru elevii din mediul rural ce a avut loc în 24 februarie.

1             CIBU N. MARIA ISABELLE              ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    V             BRĂDILĂ LAURA               96

2             PÂCLIȘAN I. IOANA         ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       V             ILCA GABRIELA  93

3             MIHU M. ALINA                ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    V             BRĂDILĂ LAURA               92.25

4             HĂPRIAN I. IOANA VERONICA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    V             BRĂDILĂ LAURA               92

5             DECEAN P. C.  COSMINA ANDREEA          ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     V             COSTIN ANA MARIA 91

6             OARGĂ V. MIHAELA       LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   V             CODREA MARIA               91

7             STAN. D. OVIDIU MIHAI LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         V             STAN SIMONA                86.5

8             CĂLETEAN  M. AMALIA GEORGIANA       LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         V                STAN SIMONA  83.5

9             COSTEA I.  DARIA             SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SÎNCEL     V             CĂTĂUŢĂ IOANA                83.5

10           DOBRA O. MARIA CRISTINA        LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         V             STAN SIMONA              83

11           LODROMĂNEAN BIANCA             SCOALA GIMNAZIALA „ION BIANU” VALEA LUNGĂ          V             ROTAR CAMELIA             83

12           ONIGA ALIN       SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SÎNCEL     V             CĂTĂUŢĂ IOANA             83

13           GALDĂU IONELA ȘTEFANIA         ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    V             DINIS ADAM CRISTINA  82

14           SZOBO Z. JULIA ANTONIA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRĂSLĂU             V             PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA                82

15           VOICU A. ANTONIA        ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIANU DE SUS      V             GALDEA ELENA 80.5

16           BARANCEA S.  ADRIANA MARIA                ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       V                DUMITREAN MARIANA 80

17           MATEȘ G. ADRIANA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTIȘEȘTI             V             ANCA NICOLAE FILIP      75

18           VOIŞAN M. ALINA           ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIANU DE SUS      V             GALDEA ELENA 74.5

19           HAN C. ANA  MARIA       LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         V             STAN SIMONA                74

20           BONCEA IOANA DENISA ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    V             COSMA VIOLETA             73

21           ONEȚ N. ANTONIA – MARIA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTIȘEȘTI             V             ANCA NICOLAE FILIP      58.5

22           BELEIU DENISA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIUGUD  V             SIMION TEODORA          abs.

23           CALU M. FLORENTINA PETRONELA          ȘCOALA GIMNAZIALA BERGHIN V             ȘTEF CORNELIA abs.

24           JUNCAN. D DARIUS         ŞCOALA GIM.,,VASILE BOLOGA,, GEOAGIU DE SUS           V             GORONEA IOANA                abs.

 

 

 

Nr crt    Numele și prenumele elevului, inițiala tatălui     Unitatea de învățământ                Clasa     Profesorul care l-a pregătit (nume, prenume)          Punctaj

1             MUSCĂ I.  MIRUNA         SCOALA GIMNAZIALA ŞONA       VI           COMAN FLORINA            92

2             DOBRA P. MARIA PETRONELA    LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VI           CODREA MARIA                91

3             CETEAN V. ANDREEA FLORINA   ȘCOALA GIMNAZIALA BERGHIN VI           ȘTEF CORNELIA 90

4             HAŢEGAN C.  AMINA MĂLINA    ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     VI           COSTIN ANA MARIA                90

5             STAN D. BIANCA MIHAELA          LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VI           STAN SIMONA              90

6             ȚĂRAN A. IULIA ROMANA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    VI           BRĂDILĂ LAURA               89.5

7             STAN D. ALEXANDRA IOANA      LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VI           CODREA MARIA                89

8             BOCSA MADALINA MARIA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VI           PLESA MARIANA              88.5

9             OARGA I. IRINA NICOLETA           LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VI           CODREA MARIA                88

10           DUNA   P. TEODORA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM   VI           COSTAN SONIA 87.5

11           MOLDOVAN  C.  BIANCA-MARIA              ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘPRING-CUNȚA   VI           ARSU ȘTEFANIA-NARCISA             87

12           RUS F. EMA DENISA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS           VI            CRIȘAN EMILIA ALEXANDRA      87

13           ȚINTEȘAN O. MIRUNA-ALEXANDRA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRĂSLĂU             VI           PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA        86

14           CHITULEA I. DARIA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ BENIC      VI           TOMA LILIANA  85

15           BREAZ M.   MARIA SIMINA          ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     VI           COSTIN ANA MARIA                83

16           CREȚESCU E. EMILIA MARIA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS            VI           CRIȘAN EMILIA ALEXANDRA       82.5

17           MIHOC R. GABRIELA       ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       VI           ILCA GABRIELA  81.5

18           MĂRGINEAN F. DENNIS ȘCOALA GIMNAZIALA BERGHIN VI           ȘTEF CORNELIA 81

19           BREGAR I. MARIA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ BENIC      VI           TOMA LILIANA  80

20           RISTEIU RALUCA ELENA ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VI           PLESA MARIANA             80

21           BUDA BIANCA   ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIUGUD  VI            SIMION TEODORA          79

22           DRAGEA LARISA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VI           COSMA VIOLETA             77.5

23           MAIER I. NICOLETA MARIA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,DEMETRIU RADU” RĂDEȘTI         VI            DREGHICI DIANA  77

24           PETRUSE I.GEANINA ALBERTINA              LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VI                STAN SIMONA  77

25           VELICEA DORINA-LEONA             SCOALA GIMNAZIALA „ION BIANU” VALEA LUNGĂ          VI            ROTAR CAMELIA             77

26           DONEA ALISIA MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VI           COSMA VIOLETA             75

27           TOMUŞ N. EMANUELA  ŞCOALA GIMNAZIALĂ VIDRA      VI           VESA NADIA      75

28           CÎMPEAN S.I. IOANA MARIA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,DEMETRIU RADU” RĂDEȘTI         VI            DREGHICI DIANA  74.5

29           BOTA CARMEN ELENA   ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VI           COSMA VIOLETA             74

30           MATEȘ P. COSMINA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VI            POPA ANDRA CLAUDIA 72

31           COSTEA GHE. ANDREEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VI            POPA ANDRA CLAUDIA 71.5

32           GHIBU S. GABRIEL           ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIANU DE SUS      VI           GALDEA ELENA 71.5

33           PAȘCA D. DARIA – MARINELA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VI            POPA ANDRA CLAUDIA 67

34           POGÎRÎŞTEAN C.A. SEBASTIAN CRISTIAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ STREMŢ  VI           VOICU SIMONA 65

35           FER    L.  I.  ANDREI IOAN              ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM   VI            COSTAN SONIA                62

36           POPA  L. ANDRADA – MIHAELA  ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNELU DE JOS          VI           CIONTEA ELENA – GABRIELA           61

37           MATEȘ G-A. PAUL- DANIEL          ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTIȘEȘTI             VI            ANCA NICOLAE FILIP      59.5

 

 

1             CĂTĂUŢĂ Ş. CASIANA    SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SÎNCEL     VII          CĂTĂUŢĂ IOANA                93

2             SŰTÖ A. ANDREEA CLAUDIA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRĂSLĂU             VII          PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA                92

3             SEICIAN A. ANA SCOALA GIMNAZIALA ŞONA      VII          COMAN FLORINA            91

4             OLTEAN I. MĂDĂLINA    SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SÎNCEL     VII          CĂTĂUŢĂ IOANA                89

5             STRĂJAN I. CĂTĂLINA MIHAELA                ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    VII          POPESCU CAMELIA                88

6             GIURGIU A. ADRIANA IULIA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,M. EMINESCU ,,IGHIU    VII          BREAZ CORINA MARIA                87.5

7             HEIUȘ C. ALEXIA CRISTINA           ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,M. EMINESCU ,,IGHIU    VII          BREAZ CORINA MARIA                87.5

8             DURA GEORGIANA ANDREEA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VII          DINIS ADAM CRISTINA  87

9             TODA EMANUELA CORALIA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VII          DINIS ADAM CRISTINA  86

10           DURA DIANA MARIA      ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VII          DINIS ADAM CRISTINA  85

11           BUSTAN COSMINA MARIA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VII          DINIS ADAM CRISTINA  82

12           ADAM C. ANDA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”DECEBAL”CRICĂU              VII          GĂLDEAN ELENA              81.5

13           CLIM  C.    KARINA DENISA          ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     VII          COSTIN ANA MARIA                79.5

14           BOCICĂ F. MARIAN         ȘCOALA GIMNAZIALA BERGHIN VII          ȘTEF CORNELIA 78.5

15           TRIF N. NICOLETA – ALINA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VII          POPA ANDRA CLAUDIA 78.5

16           TRIF D. JULIA – MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VII          POPA ANDRA CLAUDIA 77.5

17           MIHOC R.EMILIA PETRONELA     ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       VII          DUMITREAN MARIANA           76

18           COMĂNESE  I.C.  ALINA-LORENA              ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘPRING-CUNȚA   VII          ARSU ȘTEFANIA-NARCISA             74

19           HEBEAN I. ANCA ADRIANA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ARON COTRUȘ”, CERGĂU MARE VII          PETRINCA CODRUȚA-ELENA            74

20           MĂTURAR N. ADRIAN    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       VII          ILCA GABRIELA  73

21           MATEȘ M. DENISA – NICULINA  ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTIȘEȘTI             VII          ANCA NICOLAE FILIP      72

22           MARIAN-CRISTEA I. IOANA         ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS            VII          CRIȘAN EMILIA ALEXANDRA       68

23           MĂTĂRÎNGĂ I. IULIAN PETRU    ŞCOALA GIMNAZIALĂ STREMŢ  VII          VOICU SIMONA 65.5

24           CENAR   D. DENISA-ANDREIA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ. ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM  VII          COSTAN SONIA                65

25           MATIEȘ  N.M. ANDRA-MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘPRING-CUNȚA   VII          ARSU ȘTEFANIA-NARCISA                65

26           BĂRA N. ANDREEA          ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIANU DE SUS      VII          GALDEA ELENA 63

27           CORCHEȘ   N. ANDREI-  IOAN     ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM   VII          COSTAN SONIA                62.5

28           HEBEAN I. IOAN ADRIAN              ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ARON COTRUȘ”, CERGĂU MARE VII          PETRINCA CODRUȚA-ELENA            61

29           AVRAM I. GEORGIANA  LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VII          DOBRA MIHAELA            abs.

30           BELDEA A. PAULA            ŞCOALA GIM.,,VASILE BOLOGA,, GEOAGIU DE SUS           VII          GORONEA IOANA                abs.

31           LAZEA D. COSMIN           LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VII          DOBRA MIHAELA            abs.

32           MAXIM MIHAI  ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIUGUD  VII          SIMION TEODORA          abs.

33           PETRUSE F. GEANINA ANDREEA LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VII          DOBRA MIHAELA            abs.

34           POP N. MONICA              ȘCOALA GIMNAZIALĂ,,VASILE BOLOGA,, GEOAGIU DE SUS           VII          GORONEA IOANA  abs.

 

1             IONESCU BIANCA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS           VIII         CRIȘAN EMILIA ALEXANDRA      97

2             NEAG C. IOANA LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VIII         STAN SIMONA  96

3             JURJ M. MARINA             LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VIII         STAN SIMONA                95

4             DOBDĂ ANDRA SCOALA GIMNAZIALA „ION BIANU” VALEA LUNGĂ          VIII         ROTAR CAMELIA              90

5             ARSÎN DIANA CLAUDIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIUGUD  VIII         SIMION TEODORA          88.5

6             BEC C. CRINA LIGIA         ŞCOALA GIMNAZIALĂ VIDRA      VIII         VESA NADIA      88.5

7             HILEAGĂ V. MARIA GEORGIANA               ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ    VIII         POPESCU CAMELIA                 87.5

8             BOCA P. FELICIA               ȘCOALA GIMNAZIALĂ BENIC      VIII         TOMA LILIANA  85

9             PUȘCAȘ V. OZANA LUMINIȚA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRĂSLĂU             VIII         PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA                85

10           NEAG M. ANDREEA – MARIA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VIII         POPA ANDRA CLAUDIA 82.5

11           NEAG P. RALUCA ELIZA  LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         CODREA MARIA               82.5

12           SUCIU I. MARIA LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         VIII         STAN SIMONA  79

13           ȘANDRU C. CRISTINA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ BENIC      VIII         TOMA LILIANA  78

14           COTÎRLEA  F. FLORINA-GEORGIANA        ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘPRING-CUNȚA   VIII         ARSU ȘTEFANIA-NARCISA             77

15           SIMIAN M. MARIA CRISTINA      ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       VIII         ILCA GABRIELA                77

16           MOLDOVAN  T. GIORGIA             ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNELU DE JOS          VIII         CIONTEA ELENA – GABRIELA           76.5

17           BUTYKA I. ANAMARIA   ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS       VIII         ILCA GABRIELA  76

18           RÎȘTEIU ROXANA ELENA               ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VIII         DINIS ADAM CRISTINA  76

19           PAȘCA C. DENISA – MARIA           ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    VIII         POPA ANDRA CLAUDIA 71.5

20           BOLUNDUȚ   O.  ȘT. ROBERT-NICOLAE   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM    VIII                COSTAN SONIA 70.5

21           ȚÂNTEA DENISA               SCOALA GIMNAZIALA „ION BIANU” VALEA LUNGĂ          VIII         ROTAR CAMELIA                70

22           NICULA E. DANIEL-OVIDIU          ŞCOALA GIMNAZIALĂ STREMŢ  VIII         VOICU SIMONA 64.5

23           BIC E. ANDREEA               ŞCOALA GIMNAZIALĂ STREMŢ  VIII         VOICU SIMONA 63.5

24           PIŢU  A.  ADRIANA  ANAMARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     VIII         COSTIN ANA MARIA                61

25           SZOCS ALEXANDRA MIHAELA     ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VIII         PLESA MARIANA              61

26           PETRUŢ  D. C.  TEODORA NAOMI             ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION BREAZU” MIHALȚ     VIII         COSTIN ANA MARIA 58

27           MICLEA D. RAUL DANIEL              ȘCOALA GIMNAZIALĂ”DECEBAL”CRICĂU              VIII         GĂLDEAN ELENA                55.5

28           PUȘCAȘ P. PETRU DANIEL            ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ARON COTRUȘ”, CERGĂU MARE VIII         PETRINCA CODRUȚA-ELENA            54

29           MUREȘAN  A. GABRIELA ROXANA            ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ARON COTRUȘ”, CERGĂU MARE VIII                PETRINCA CODRUȚA-ELENA       50.5

30           CENAR   D.  ROXANA-IOANA       ȘCOALA GIMNAZIALĂ,,ION AGARBICEANU”, BUCIUM     VIII         COSTAN SONIA                50

31           CORCHES ROXANA MARIA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VIII         COSMA VIOLETA              abs.

32           RISTEI RAZVAN CONSTANTIN     ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA    VIII         PLESA MARIANA              abs.

33           STAN M. IULIA  LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         CODREA MARIA               abs.

34           STAN M. MARIA               LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         CODREA MARIA               abs.

35           TODEA N. IOAN LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   VIII         CODREA MARIA               abs.

36           TRIC D.DENISA ȘCOALA GIMNAZIALĂ,,VASILE BOLOGA,, GEOAGIU DE SUS           VIII         GORONEA IOANA                abs.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...