// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele finale ale olimpiadei județene de limba latină și greacă veche: Șapte elevi din Alba, calificați la faza națională

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a transmis rezultatele finale, după contestații, ale olimpiadei județene de limbi clasice, latină și greacă veche, ce s-au desfășurat în 18 martie la Alba Iulia. Șapte elevi s-au calificat la faza națională.

Olimpiada națională de de limbi clasice se desfășoară în 3-5 aprilie la Arad.

Rezultate finale:  OLIMPIADA DE LIMBA GREACA VECHE FAZA JUDEȚEANĂ  –   18 MARTIE 2018

Nr. crt.  Nume si prenume           Clasa     Disciplina             Unitatea scolara de provenienta              Punctaj

Premiul

  1. ROTARU V. ANDREI A IX-A   Limba greaca veche        Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia             94p         Premiul I             Participare la națională
  2. OPREA D. ANDREI A IX-A   Limba greaca veche        Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan”Alba Iulia              87,5p     Premiul al II-lea Participare la națională
  3. MIHINDA I. GABRIEL – IONUȚ A IX-A   Limba greaca veche        Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan”Alba Iulia              71p        Mențiune
  4. HAIDĂU D. DARIUS

MĂDĂLIN           A X-A     Limba greaca veche       Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan”Alba Iulia    95p                Premiul I              Participare la națională

  1. RĂSMERIȚĂ C. NICOLAE A X-A Limba greaca veche        Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan”Alba Iulia              72p        Mențiune

Rezultate finale Olimpiada de limba latină Etapa judeţeană  18.03.2018

Nr. crt.  Numele şi prenumele elevului, inițiala tatălui     Clasa      Disciplina             Unitatea şcolară de provenienţă                Punctaj

Premiul

1             CANDREA D. MONICA SABINA   a VIII-a Limba latină        Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 90p        Premiul I              Participare la națională

2             SAVA M. ROXANA GABRIELA      a VIII-a Limba latină        Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 80p        Premiul al II-lea

3             ALBA B. ALEXIA ANDREEA            a IX-a    Limba latină        Colegiul Naţional “Titu Maiorescu” Aiud               90p                Premiul I              Participare la națională

4             BOANCĂ I. S. DARIA GEORGIANA SORINA            a IX-a     Limba latină       Colegiul Naţional “Titu Maiorescu” Aiud      60,5p     –              –

5             RADU I. S. DENISA LAURA            a X-a      Limba latină        Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 65,5p     –                –

6             LAZĂR I. MARIA a X-a      Limba latină       Colegiul Naţional „I.M. Clain”, Blaj           95p        Premiul I                Participare la națională

7             ISAILĂ D. GABRIELA VERONICA a XII-a   Limba latină        Colegiul Naţional „I.M. Clain”, Blaj           100p      Premiul I              Participare la națională

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...