// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele concursului național de matematică aplicată ”Adolf Haimovici”, în județul Alba

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis, marți, rezultatele concursului național de matematică aplicată ”Adolf Haimovici”, ce s-a desfășurat în 10 martie, în județul Alba.

Nr. crt.  NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI          CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ       PROFIL PROFESOR LA CLASĂ      S1                S2           S3           S4           TOTAL

1             DRĂGOI OVIDIU               XII          Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚELE  NATURII              SANDU CORNEL               7             7             6              7             27

2             MOICEANU ALEXANDRU              XI            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA                ȘTIINȚELE  NATURII        BORA DORINEL 6             6              3             7             22

3             SUCIU VLAD ALEXANDRU            IX            Colegiul Tehnic  – AIUD                 SERVICII              SUCIU GHEORGHE                3.5          4              7             7             21.5

4             ȘTEAU IULIU ANDREI      XI            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      6             5.5          5.5          2.5          19.5

5             MANOILĂ ANDREEA       XI            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII        MARIA LUPȘE   7             3.5          3             6             19.5

6             BORZA IRINA ANDRADA               XI            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                MARIA LUPȘE    2             5             5             6             18

7             ANDRICA MARIA ZOIȚA XI            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      5             5             3.5          2.5          16

8             POGAN IOANA EMILIA  XI            Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        ȘTIINȚELE  NATURII                BUZGARIU MARIUS        4             5             2             4              15

9             INDREI DIANA   IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚELE  NATURII                RUSU VALENTINA           1.5          3             7             3              14.5

10           IRIMUȘ IOSIF ADRIAN    IX            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      3.5          2.5          7             0.5          13.5

11           TODESCU ŞTEFĂNUȚ AMALIA    X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚE  SOCIALE              PASCU ANDREI 3.5          3             3             4              13.5

12           GOARNĂ DARIUS ANDREI            IX            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      4.5          1.5          6             1              13

13           VINESAR IOANA RALUCA             XI            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      5.5          4             2             1.5          13

14           CĂTANĂ TEODORA         IX            Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        ȘTIINȚELE  NATURII        PETREA EMILIAN              3.5          3             4             2.5          13

15           RĂȘINARIU IONEL FLORIN           X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                IRINA TODESCU 1             3             3             5             12

16           LAVU ANAMARIA            XI            Colegiul Tehnic ”Apulum” Alba Iulia        SERVICII              OȚELEA MARIANA                5             3              1             1.5          10.5

17           COJOC  DIANA   IX            Colegiul Naţional ”David Prodan”  – CUGIR          ȘTIINȚELE  NATURII        MIHAI CLAUDIA                0             2              7             1             10

18           CIOCA VASILE SILVIU      IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                GHEORGHE NICOARĂ    0.5          2             7             0              9.5

19           VLAD RAREȘ DANIEL       IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               FILOLOGIE                PASCU ANDREI 0             0             2             7             9

20           OLTEAN ANAMARIA       X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚELE  NATURII              PASCU ANDREI 3             4             0             2              9

21           GORDIȚĂ IOAN RAREȘ   X             Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      2             1             2             0              5

22           LAZEA ADREEA ELENA    IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚE  SOCIALE              PASCU ANDREI 1             1             2             1              5

23           MANIU ADRIAN MATIAȘ              X             Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA      2             0             1             1.5          4.5

24           ȘTEFĂNUȚ CĂTĂLIN ADRIAN      X             Colegiul Tehnic  – AIUD                 SERVICII              POPA IOAN        2.5                1             0              0             3.5

25           VILCU ANDREI   X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚELE  NATURII                PASCU ANDREI 1             2             0             0             3

26           NISTOR  TEODOR SERGIU           X             Colegiul Tehnic  – AIUD                 SERVICII              POPA IOAN        1                0             1              0             2

27           BADEA PETRU IOAN       IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               ȘTIINȚE  SOCIALE              PASCU ANDREI 1             0             0             1              2

28           VASIU ANDREI  IX            Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        ȘTIINȚELE  NATURII        BUZGARIU FLAVIU 0             0              0             1             1

29           SOLOMON MIHAELA      X             Colegiul Tehnic ”Apulum” Alba Iulia        SERVICII              CREȘTIN LIANA 0                0             0              0.5          0.5

30           MUNTEAN ANDREI CĂLIN            IX            Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” – ALBA IULIA SERVICII                ALEXIEVICI EUGENIA

31           MIRCEA CONSTANTINA MARIA X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                IRINA TODESCU

32           FILIPAȘ OLIVIA SEVASTIANA       X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                IRINA TODESCU

33           COSTANDIU OANA ALINA            X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA                ȘTIINȚELE  NATURII        PASCU ANDREI

34           RADU COSMINA              XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII        MARIA LUPȘE

35           DICU ALEXANDRU NICOLAE        XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               ȘTIINȚELE  NATURII                MARIA LUPȘE

36           COZMA MIRELA               X            Colegiul Tehnic ”Apulum” Alba Iulia        TEHNIC CREȘTIN LIANA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419