Ziarul Unirea
 

PSD: Peste 2.500 de persoane din Alba merg la mitingul de la București, organizat împotriva abuzurilor

Peste 2.500 de persoane din județul Alba merg la mitingul de sâmbătă de la București, o parte cu microbuze, iar alții cu mașini persoanele.  

Reprezentanții PSD Alba au declarat, marți, pentru ziarulunirea.ro, că peste 2.500 de persoane din tot județul vor participa la mitingul de la București.

Aceștia vor merge cu mijloace de transport în comun, dar și cu mașinile personale.

”Vor participa membri PSD, simpli simpatizanți ai partidului, dar și alte persoane care sunt împotriva abuzurilor”, au declarat surse din PSD.

Potrivit acelorași surse, la sediul partidului, au venit oameni care nu au nicio legătură cu politica însă sunt nemulțumiți de abuzurile din România și vor să participe la miting.

Preşedintele PSD Liviu Dragnea a anunţat luni că mitingul împotriva abuzurilor va avea loc sâmbătă, ora 20.00, în Piaţa Victoriei, în condiţiile în care “există o putere subterană care parazitează deciziile importante”. Liderul social-democraţilor a precizat că la mitingul de susţinere vor participa sute de mii de oameni.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

15 Comentarii

ciclop 5 iunie 2018 at 13:31

daca tot mergeti la miting pro vaselica veorica-imunoglobina si dracnea sa va scriu si o lozinca :

– drac – nea liviu te iubim ca ca tine nu gasim ,
– drac – nea liviu te iubim ot ca tine nu gasim .

Invatati-o si strigati-o din toti bojocii !!

Silvia 5 iunie 2018 at 20:33

Sunteti grozavi voi astia care ati comentat mai sus. Grozavi! Felicitari!

ciclop 5 iunie 2018 at 13:37

asa isi laudau mamele din Teleorman si nu numai copii :
otul mamei ot .

ciclop 5 iunie 2018 at 13:43

completare la postarea anterioara :
SI NU UITATI :

CRAVATELE DE PIONIER, CARNETELE DE UTC SI PCR !!! SI ANTRENATIVA LA STRIGAT LOZINCA !!!

rica 5 iunie 2018 at 14:30

Lasa-i sa se duce , dom portaru!

andrei 5 iunie 2018 at 15:04

PSD=PCR

Bogdan 5 iunie 2018 at 15:06

Am si eu 2 întrebări: 1. Din ce bani merg la București? Bani publici. 2 . Cati bani va dau ? Nimeni nu merge pe gratis chiar si întâlnirea asta are un scop material

marinica 5 iunie 2018 at 15:36

si-nnca una : Liviu DRagnea sa traiasca
Ca-i capu la tara noastra”

Paradoxuri psd-iste: 5 iunie 2018 at 16:00

Guverne psd date jos de psd. Miting de protest al psd-istilor in fata guvernului psd. Sunt atatea de facut in Romania si psd-ul s-a transformat in circ de stat pe banii nostri..

amnume 5 iunie 2018 at 16:05

O lista cu participantii si adresele lor sa stiu si eu cam cate fosile merg

Ics 5 iunie 2018 at 20:09

Din 2500, pana la Bucuresti mai rama 250 . Parol.

Malus Dacus 6 iunie 2018 at 8:31

Orice om ii este frica, Veorica o face mică! In 20 20 tot asa puteti!

Adolf 6 iunie 2018 at 9:55

Cu siguranta vor merge slugile angajate in primarii cu relatii,dar sa demonstreze pt ce?! Pt faptul ca s-a scumpit benzina, ca drumurile sint tot mai proaste sau?

Veorel 6 iunie 2018 at 15:47

Se vorbea in presa centrala ca directorii de scoli din jud. Alba exercita presiuni asupra personalului pentru a-i cara la Bucu.resti. Se va merge cu sutobuze scolare? Sa mearga ei, ca si asa sunt aserviti psd-ului si niste politruci aflati in functie doar pe criterii politice.

AK47 9 iunie 2018 at 16:54

2500 un drac! PSD Alba nu mai e in stare sa adune nici 600 de oameni pentru Bucuresti! Lacomia si pupincurismul au facut ca oamenii buni sa plece! Daca nici acum nu se trezesc sigur in primavara o vor face dupa europarlamentare!