Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice
Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice
Primăria Municipiului Sebeş a demarat procedurile de realizare a obiectivului de investiţii „Reabilitare şi
revitalizare Parc Arini”, în acest sens fiind elaborată şi aprobată Documentaţia de Avizare a Lucrărilor de Intervenţii a acestui obiectiv prin H.C.L. nr. 67/2018.
Cu privire la procedura de atribuire a contractului de achiziţie publică pentru proiectarea obiectivul de investiţii „Reabilitare şi revitalizare Parc Arini”, având valoarea estimată de 474.962,48 lei fără TVA, în data de 11.01.2021 a fost publicat anunţul de participare pentru licitaţia deschisă, urmând ca în data de 16.02.2021 să aibă loc deschiderea ofertelor, în cadrul sistemului de achiziţii publice SEAP.
Propunerile tehnice şi financiare vor fi evaluate în decurs de 60 zile lucrătoare, finalizându-se cu atribuirea contractului de achiziţie publică cu operatorul economic care va îndeplini criteriile de atribuire stabilite.
Secțiune Știri sub articolul principal
Știri recente din categoria Curier Județean
27.000 de lei, fără TVA, pentru „upgrade-ul” digital al Poliției Locale Alba Iulia: Cinci calculatoare și cinci monitoare, cumpărate prin achiziție directă
27.000 de lei, fără TVA, pentru „upgrade-ul” digital al Poliției Locale Alba Iulia: Cinci calculatoare și cinci monitoare, cumpărate prin achiziție directă Direcția Generală Poliția Locală Alba Iulia își schimbă o parte din infrastructura IT. Primăria a lansat o achiziție directă pentru cinci stații de lucru desktop și cinci monitoare, cu o valoare estimată de […]
Video | Cum erau nunțile în Apuseni în urmă cu aproape 40 de ani: „Răsunau ulițele de râsetele și chiotele vesele ale nuntașilor”
Cum erau nunțile în Apuseni în urmă cu aproape 40 de ani: „Răsunau ulițele de râsetele și chiotele vesele ale nuntașilor” Mircea Goia, directorul general al Cupru Min Abrud, a publicat un videoclip pe o rețea de socializare, care surprinde imagini de la nunta sa cu soția sa, Felicia, desfășurată în urmă cu 38 de […]
100 de tineri vor concura la Alba Iulia în cadrul celui mai mare hackathon din lume: Când este programat NASA Space Apps Challenge 2026
100 de tineri vor concura la Alba Iulia în cadrul celui mai mare hackathon din lume: Când este programat NASA Space Apps Challenge 2026 Alba Iulia intră pentru prima dată în rândul orașelor românești gazdă ale NASA Space Apps Challenge, alături de București, Cluj-Napoca, Bistrița și Craiova acolo unde ediția locală va aduce laolaltă aproximativ […]