Politică Administrație

Primăria Aiud: Se reia licitaţia pentru vânzarea unui apartament de pe strada Ştefan cel Mare. 14.300 euro – preţul de pornire

Ioana Oprean

Publicat

în

Primăria Municipiului Aiud reia în data de 10 februarie 2015, ora 12:00 , la sediul din Aiud, str. Cuza – Vodă, nr. 1, licitaţia publică deschisă cu strigare pentru vânzarea apartamentului nr. 2  din imobilul construcție situat administrativ în Aiud, str. Ștefan cel Mare, nr.17, înscris în CF nr. 84469 – C1 – U2 Aiud, cu suprafața utilă de 46,73 m2, proprietar Municipiul Aiud – domeniul privat.

Preţul de pornire a licitaţiei este de 14300 euro, iar pasul / pragul este de 715 euro. Preţul oferit în licitaţie se va achita în 12 rate lunare, egale, consecutive, plus dobânda legală de referință a BNR, valabilă la data perfectării contractului, care va fi actualizată în lunile ianuarie și iulie.

Documentele licitaţiei şi informaţii suplimentare se pot obţine la Direcţia Tehnică din cadrul Primăriei  Municipiului Aiud, telefon 0258/861310, int. 39.

Data limită pentru depunerea ofertelor este 09.02.2015, ora 15:00 .

În caz de neadjudecare licitația se reia în data de 17.02.2015, ora 12:00.

Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Politică Administrație

Politică Administrație

Primăria Municipiului Aiud scoate la concurs un post de REFERENT, cu normă întreagă, în cadrul Direcției de Asistență Socială. Condițiile de participare

Bogdan Ilea

Publicat

în

Primăria Municipiului Aiud scoate la concurs un post de REFERENT, cu normă întreagă, în cadrul Direcției de Asistență Socială. Condițiile de participare Primăria Municipiului Aiud, județul Alba, organizează, la sediul instituției din str. Cuza Vodă, nr. 1, concurs în vederea ocupării pe perioadă nedeterminată a postului contractual de execuție vacant, cu normă întreagă, de referent […]

Citește mai mult

Politică Administrație

Viceprimarul din Ponor care a demisionat, precizări despre relația lui cu AUR

Bogdan Ilea

Publicat

în

Viceprimarul din Ponor care a demisionat, precizări despre relația lui cu AUR Lucian Dragoș Blaga (AUR), care și-a anunțat demisia din funcția de viceprimar al comunei Ponor, a făcut recent precizări despre relația sa cu partidul din care face parte. El a precizat că nu a demisionat din AUR și că decizia cu privire la […]