Primăria Aiud reia licitația privind vânzarea, prin licitație, a terenului de pe strada Valea Lupului în suprafață de 180 mp
Primăria municipiului Aiud reia, în data de 18.09.2018, ora 12:00, la sediul din Aiud, str. Cuza – Vodă, nr. 1, licitaţia publică deschisă cu strigarea prețului pentru vânzarea parcelei de teren intravilan, înscrisă în CF nr. 91972 Aiud, nr. top. 91972, cu suprafața
de 180 m2, situată în Aiud, str. Valea Lupului, nr. 56, proprietar tabular Municipiul Aiud, domeniul privat.
Preţul de pornire al licitației publice este de 14 euro/m2, iar pragul de strigare este de 5 % din preţul minim de pornire, respectiv 0, 7 euro/m2 .
Documentele licitaţiei şi informaţii suplimentare se pot obţine la Direcția Tehnică din cadrul Primăriei municipiului Aiud, telefon 0258-861310, int. 1039.
Data limită pentru depunerea ofertelor este 17.09.2018, ora 15:00.
În caz de neadjudecare, licitația se reia în data de 25.09.2018, ora 14:00.
Secțiune Știri sub articolul principal
Știri recente din categoria Curier Județean
Video | Incendiu la blocul M11 din Alba Iulia: Degajare de fum la subsol. Locatarii, evacuați
Incendiu la blocul M11 din Alba Iulia: Degajare de fum la subsol. Locatarii, evacuați Un incendiu s-a produs în seara zilei de luni, 31 august 2026 la un bloc din Alba Iulia. „Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru stingerea unui incendiu izbucnit în municipiul Alba Iulia, Bd. 1 Decembrie 1918, bloc M11. Incendiul se […]
CTS Alba, apel urgent pentru donare de sânge din grupele 0 pozitiv, AB pozitiv și AB negativ.: „Avem nevoie urgent de donatori”
CTS Alba, apel urgent pentru donare de sânge din grupele 0 pozitiv, AB pozitiv și AB negativ.: „Avem nevoie urgent de donatori” Reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină (CTS) Alba au lansat luni, 31 august 2026, un nou apel pentru persoanele care pot dona sânge din grupele 0 pozitiv, A pozitiv și A negativ. ,,Avem nevoie […]
Noi dotări de înaltă precizie pentru diagnosticul cancerului la spitalul din Alba Iulia: Lista
Noi dotări de înaltă precizie pentru diagnosticul cancerului la spitalul din Alba Iulia: Lista Spitalul Județean de Urgență Alba Iulia investește sute de mii de lei în noi echipamente de înaltă precizie pentru Laboratorul de Genetică și Anatomie Patologică, în încercarea de a opri „exodul probelor medicale” și de a reduce timpii de așteptare pentru […]