Primăria Aiud: Licitație pentru concesionarea unui teren de 3453 de metri pătrați. Data limită pentru oferte
Primăria Aiud: Licitație pentru concesionarea unui teren de 3453 de metri pătrați. Data limită pentru oferte
Primăria Aiud anunță organizarea unei licitații publice privind închirierea prin licitație publică a unui imobil teren înscris în CF nr. 96462 Aiud, cu suprafața de 3453 mp, situat administrativ în intravilanul municipiului Aiud, str. Tribun Tudoran, nr. 72V, aparținând domeniului privat al municipiului Aiud.
1. Informații generale privind autoritatea contractantă, în special denumirea, codul de identificare fiscală, adresa, numărul de telefon, fax și/sau adresa de e-mail, persoana de contact:
Municipiul Aiud, C.I.F. 4613636, str. Cuza Vodă nr. 1, Aiud, județul Alba, telefon 0258/861310, fax 0258/861280, e-mail: [email protected], persoană de contact Ovidiu Ranca – Direcția Arhitect-șef, e-mail: [email protected].
2. Informații generale privind obiectul concesiunii, în special descrierea și identificarea bunului care urmează să fie concesionat:
Obiectul concesiunii îl constituie imobilul teren intravilan, situat în municipiul Aiud, str. Tribun Tudoran, nr. 72V, înscris în CF nr. 96462, în suprafață de 3453 mp, aflat în domeniul privat al Municipiului Aiud. Concesionarea se face conform H.C.L. nr. 245 / 20.10.2022 și O.U.G. nr. 57/2019.
3. Informații privind documentația de atribuire: Se regăsesc în caietul de sarcini.
3.1. Modalitatea sau modalitățile prin care persoanele interesate pot intra în posesia unui exemplar al documentației de atribuire:
Direct de la sediul Municipiului Aiud – Direcția Arhitect-șef, în baza unei solicitări scrise.
3.2. Denumirea și datele de contact ale serviciului/compartimentului din cadrul concedentului, de la care pot obține un exemplar din documentația de atribuire:
Direcţia Arhitect-șef din cadrul Municipiului Aiud, telefon 0258-861310, int. 1039, e-mail: [email protected].
3.3. Costul și condițiile de plată pentru obținerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor O.U.G. nr. 57/2019 privind Codul administrativ:
50 lei/documentație, care se achită în numerar la casierie sau în contul RO84TREZ00421360250XXXXX, deschis la Trezoreria Municipiului Aiud, CIF 4613636.
3.4. Data-limită pentru solicitarea clarificărilor: 05.12.2022, ora 12:00.
4. Informații privind ofertele
4.1. Data-limită de depunere a ofertelor: 15.12.2022, ora 12:00.
4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele:
Municipiul Aiud, str. Cuza Vodă nr. 1, județul Alba, sediul Municipiului Aiud, Centrul de Informații pentru Cetățeni.
4.3. Numărul de exemplare în care trebuie depusă oferta:
1 (unu) exemplar original, într-un plic sigilat.
5. Data și locul la care se va desfășura ședința publică de deschidere a ofertelor:
16.12.2022, ora 12:00, la sediul Municipiului Aiud, str. Cuza Vodă, nr. 1, sala de ședințe.
6. Denumirea, adresa, numărul de telefon și/sau adresa de e-mail ale instanței competente în soluționarea litigiilor apărute și termenele pentru sesizarea instanței:
Tribunalul Alba – Secția de Contencios Administrativ și Fiscal, Piața Iuliu Maniu, nr. 24, Alba Iulia, județul Alba, telefon 0258/813510, e-mail: [email protected].
7. Data transmiterii anunțului de licitație către instituțiile abilitate, în vederea publicării: 16.11.2022.
Secțiune Știri sub articolul principal
Știri recente din categoria Curier Județean
Foto | Cupa Rotary la Tenis de Câmp, ediția a XV-a, și-a desemnat câștigătorii: Lista
Cupa Rotary la Tenis de Câmp, ediția a XV-a, și-a desemnat câștigătorii: Lista Cupa Rotary la Tenis de Câmp, ediția a XV-a, desfășurată pe terenurile Tenis Pro Lincă din Alba Iulia, și-a desemnat câștigătorii, duminică, 30 august 2026. La competiție au participat mai mulți tineri veniți din mai multe orașe din România. Rotary Club Alba […]
Foto | Laura Bogdan, judoka CS Unirea Alba Iulia, a câștigat titlul european la Campionatele Europene de Judo Ne-Waza 2026
Laura Bogdan, judoka CS Unirea Alba Iulia, a câștigat titlul european la Campionatele Europene de Judo Ne-Waza 2026 Judoka Laura Bogdan a câștigat titlul european la seniori la categoria -52 kg în cadrul Campionatelor Europene de Judo Ne-Waza 2026, desfășurate la Riga, Letonia. Performanța remarcabilă a fost obținută sâmbătă, 29 august 2026, completând o zi […]
Părerea tranșantă a unui antreprenor, după o discuție despre numărul de bugetari din Alba Iulia: „O administrație puternică are nevoie de o economie privată puternică”
Părerea tranșantă a unui antreprenor, după o discuție despre numărul de bugetari din Alba Iulia: „O administrație puternică are nevoie de o economie privată puternică” Cosmin Matieș, antreprenor și proprietarul unui restaurant din Alba Iulia, a publicat un text, pe o rețea de socializare, în care vorbește despre raportul dintre angajații din sectorul privat și […]
