Patru tineri din Abrud au fost REȚINUȚI pentru furt. Au sustras bani și bunuri în valoare de 1.000 de lei, în timp ce proprietarul dormea
La data de 12 aprilie 2021, polițiștii din Abrud au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de 4 tineri, cu vârste cuprinse între 19 și 37 de ani, din Abrud, care, alături de un minor de 16 ani, din Abrud, sunt cercetați pentru furt calificat.
Polițiștii din Abrud au reținut 4 tineri care sunt bănuiți de furt. Au intrat în apartamentul unui bărbat și, profitând de faptul că acesta dormea, au sustras bani și bunuri în valoare de 1.000 de lei.
În noaptea de 08/09 aprilie 2021, cei 5 ar fi profitat de faptul că un bărbat a lăsat ușa apartamentului neîncuiată, ar fi pătruns în interiorul acestuia și ar fi sustras o sumă de bani și bunuri în valoare de 1.000 de lei, în timp ce proprietarul dormea.
Polițiștii au recuperat prejudiciul, în proporție de 90 %, iar în cursul zilei de azi, 13 aprilie, cei 4 reținuți vor fi prezentați în fața magistraților din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpeni, pentru dispunerea măsurilor legale.
Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea întregii lor activități infracționale.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
Unde se vor susține în Alba testările pentru reducerea perioadei de supendare a dreptului de a conduce, de la 1 iulie 2026
Unde se vor susține în Alba testările pentru reducerea perioadei de supendare a dreptului de a conduce, de la 1 iulie 2026 Începând cu data de 1 iulie 2026, testările privind cunoașterea regulilor de circulație, necesare pentru reducerea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce, NU se mai susțin la Serviciul Rutier Alba, a […]
Bărbați din Alba Iulia, cu „alcool la bord” pe DN1, respectiv Bulevardul Încoronării: Ce alcoolemie aveau
Bărbați din Alba Iulia, cu „alcool la bord” pe DN1, respectiv Bulevardul Încoronării: Ce alcoolemie aveau Doi bărbați din Alba Iulia au fost scoși din trafic după ce au fost depistați conducând băuți pe DN1, respectiv pe Bulevardul Încoronării din municipiul-reședință de județ. Sâmbătă, 27 iunie 2026, în jurul orei 07.20, polițiștii Biroului Drumuri Naționale […]
ACCIDENT în Sebeș: Vârstnică de 71 de ani, din Tulcea, lovită pe trecerea de pietoni de o mașină condusă de o femeie din Cugir
ACCIDENT în Sebeș: Vârstnică de 71 de ani, din Tulcea, lovită pe trecerea de pietoni de o mașină condusă de o femeie din Cugir Sâmbătă, 27 iunie 2026, în jurul orei 20.52, Poliția Municipiului Sebeș au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe strada Valea Frumoasei din municipiu, a avut loc […]









