Patinoarul din Parcul Sărbătorilor de Iarnă, de la Alba Iulia, va fi deschis la începutul lunii decembrie. Primăria a demarat procedura de achiziţie
Patinoarul din Parcul Sărbătorilor de Iarnă, de la Alba Iulia, va fi deschis la începutul lunii decembrie. Primăria a demarat procedura de achiziţie.
Primăria Alba Iulia a lansat invitația de participare la procedura de atribuire a contractului de achiziţie servicii de închiriere patinoar artificial demontabil în cadrul Parcului Sărbătorilor de Iarnă care va fi amenajat în Piața Cetății și se va deschide pentru public, cel mai probabil, la începutul lunii decembrie.
În acest scop, administrația locală pune la bătaie 132.519 de lei (fără TVA) pentru două luni de funcționare (suma maximă la care are dreptul pentru achiziționarea directă de servicii), terenul pe care se va amplasa patinoarul, apa și energia electrică necesară funcţionării agregatului de răcire.
Ofertanţii trebuie să îndeplinească cerinţele prevăzute în caietul de sarcini, respectiv:
– Suprafaţa minimă a patinoarului va fi de 400 mp şi va trebui să deţină toate dotările necesare pentru a funcţiona în condiţii optime(instalaţie de răcire, module, capete module, furtune de legătură, mantinelă, agent de îngheţare, căsuţă cu destinaţia de garderobă şi punct de închiriere patine, podeţ din lemn pentru acces în patinoar);
– Transportul patinoarului la Alba Iulia şi retur la sfârşitul sezonului, montarea, punerea în funcţiune, exploatarea şi demontarea patinoarului rămân în sarcina ofertantului şi sunt conţinute în preţul ofertat de acesta;
– Montarea patinoarului să nu presupună intervenţii asupra carosabilului sau pavimentului existent în locul de amplasare, orice stricăciune produsă domeniului public din culpa ofertantului urmând a fi reparată pe cheltuiala sa;
– Patinoarul trebuie să fie funcţional începând cu data de 01.12.2017 şi va funcţiona cel puţin până la data de 01.02.2018, în regim de continuitate şi permanenţă, cu posibilitate de prelungire prin acordul părţilor, Iară ca acest lucru să genereze costuri suplimentare.
Data limită pentru postarea ofertei la Registratura Primăriei Municipiului Alba Iulia, camera 8, este 27 octombrie 2017, ora 14.00.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari