O tânără de 20 de ani, însărcinată, a decedat după infectarea cu COVID: Ce s-a întâmplat cu bebelușul
O tânără de 20 de ani, însărcinată, a decedat după infectarea cu COVID: Ce s-a întâmplat cu bebelușul
O tânără de 20 de ani din Năsăud, care era însărcinată, a decedat după ce s-a infectat cu Sars-Cov-2. Medicii au reușit să îi salveze copilul, în timp ce femeia se afla în comă, scrie Realitatea.net.
Tânăra se căsătorise în iunie și era însărcinată în 30 de săptămâni. Din păcate, nu a apucat să își vadă bebelușul. După ce femeia a intrat în comă, medicii au decis să intervină prin cezariană pentru a salva copilul.
Bebelușul născut prematur, la 7 luni, a fost trimis la o clinică din Cluj-Napoca. Mama ar fi luat virusul din familie. Prima care s-ar fi infectat ar fi fost o femeie de 56 de ani care a decedat marți noapte. Ulterior, a fost internată și nepoata ei de 20 de ani.
Soțul femeii, mesaj dureros: „Te iubesc mult soția mea și te voi iubi mereu”
”În această zi, draga mea soție, Dumnezeu a ales să mi te ia de lângă mine, ceea ce nu am realizat că se va putea întâmpla. Ai lăsat în urmă un gol imens, ai luptat cât ai putut să mi te faci bine, dar Dumnezeu a ales că e mai bine alături de el. Îți mulțumesc mult, soția mea, pentru toate clipele frumoase și pentru tot timpul petrecut alături de mine și de familiile noastre, îți mulțumesc, soția mea, pentru pruncul nostru pe care l-ai adus pe lume, o să îl cresc, o să îl îngrijesc exact cum am fi făcut-o amândoi, de acolo de sus o să fii mândră de noi, și noi o să te iubim și o să ne rugăm pentru tine mereu, te iubesc cel mai mult și o să te iubesc până la sfârșitul vieții când o să ne întâlnim. Viața e nedreaptă uneori, dar tati știe că de acolo de sus ne veghezi și ești alături de noi! Te iubesc mult soția mea și te voi iubi mereu!!”, a scris D.R. pe Facebook.
O altă femeie din Piatra Neamț a murit la spital, alături de bebelușul său născut prematur. Tânăra era însărcinată în 6 luni atunci când a născut. Micuțul a murit la doar 2 zile după naștere, iar ulterior a murit și mama, din cauza COVID-19, transmite România TV. Soțul femeii îi acuză acum pe medici că aceasta s-ar fi infectat în spital pentru că ar fi fost pusă alături de persoane bolnave. Acesta spune că îi va acuza pe doctorii de la spitalul respectiv de malpraxis.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Ştirea zilei
Bărbat din Iași, REȚINUT după și-a expus organele genitale și a exercitat acte sexuale explicite în fața mai multor femei, în Alba Iulia, pe malul râului Ampoi
Bărbat din Iași, REȚINUT după și-a expus organele genitale și a exercitat acte sexuale explicite în fața mai multor femei, în Alba Iulia, pe malul râului Ampoi Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat, vineri, 26 iunie 2026, măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă […]
27 iunie – 1 iulie 2026 | COD ROȘU de caniculă timp de 3 zile în Alba și alte județe: De când devine vremea insuportabilă
COD ROȘU de caniculă timp de 3 zile în Alba și alte județe: De când devine vremea insuportabilă Alba și alte județe din România vor fi timp de 3 zile sub incidența unor atenționări meteo Cod Roșu de caniculă. Prima astfel de atenționare va intra în vigoare duminică, 28 iunie 2026, la ora 10.00. Cele […]
VIDEO | Parada Rozelor între Aiud și Ciumbrud, debut spectaculos și înmiresmat al celui mai parfumat eveniment din România, Sărbătoarea Rozelor 2026
Parada Rozelor între Aiud și Ciumbrud, debut spectaculos și înmiresmat al celui mai parfumat eveniment din România, Sărbătoarea Rozelor 2026 Sărbătoarea Rozelor 2026 a debutat, sâmbătă, 27 iunie 2026, cu o spectaculoasă și înmiresmată Paradă a Rozelor între Aiud și Ciumbrud. La Parada Rozelor, pe traseul Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud – Ciumbrud, participă Fanfara […]










