Curier Județean

O nouă dovadă de spirit civic la Alba Iulia: Un bărbat a anunțat Poliția Locală că a găsit într-un bancomat 200 de lei și un card

Ioana Oprean

Publicat

în

În data de 14.01.2019, T.G.O. a apelat telefonic dispeceratul Poliţiei Locale Alba Iulia pentru a sesiza faptul că a găsit într-un bancomat din Alba Iulia suma de 200 de lei şi un card bancar.

Bancomat

Un echipaj al Poliției Locale a fost trimis la fața locului pentru a prelua cardul bancar şi suma de bani găsită.

În scurt timp, poliţiştii locali au reuşit să identifice persoana care le-a pierdut şi i-au restituit acesteia bunurile.

”Felicităm persoana care a apelat numărul Poliției Locale Alba Iulia 0258 989 și a sesizat apariția acestor bunuri. Încurajăm pe cei care se vor afla în situații asemănătoare să procedeze la fel“, transmite reprezentantul instituției.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

VIDEO | A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore

Ioana Oprean

Publicat

în

A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore Un tânăr din Blaj a fost ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore după ce a condus ,,beat […]

Citește mai mult

Curier Județean

VIDEO | SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar

Ioana Oprean

Publicat

în

SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar Un tânăr din Galda de Jos a fost reținut de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar. Potrivit IPJ Alba, la data de 24 […]

Citește mai mult

Curier Județean

25 iunie 2026 | COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia

Ioana Oprean

Publicat

în

COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia În sprijinul cetățenilor, Primăria Municipiului Alba Iulia și Crucea Rosie Romana Filiala Alba, au organizat astăzi, 25 iunie 2026, în contextul atenționării meteorologice Cod Galben de caniculă, două puncte de prim ajutor și hidratare, in intervalul orar 11.00- 17.00. Punctele de […]

Citește mai mult