O asociaţie de călărie terapeutică din Aiud, distinsă cu “Premiul Responsabilitate în ONG” , în cadrul competiţiei CNIPMMR CSR Awards
Asociaţia Hip-Tep din Aiud a fost distinsă de Consiliul Naţional al Întreprinderilor Private Mici şi Mijlocii din România (CNIPMMR) cu Premiul Responsabilitate Socială în ONG, în cadrul competiţiei CNIPMMR CSR Awards. Premiul special a fost acordat pentru realizarea în 2013 a proiectului „Şansa micului călăreţ”, derulat în cadrul Programului MOL pentru sănătatea copiilor, în sprijinul tinerilor cu diferite dizabilități. Decernarea premiilor are loc marţi în Bucureşti, la Palatul Parlamentului.
Competiția CNIPMMR CSR Awards a fost organizată prima dată în Romania și premiază proiecte de responsabilitate socială (CSR) realizate de companii de orice dimensiune, proiecte care au oferit soluții sustenabile și inovatoare la problemele economice, sociale sau de mediu specifice pentru comunitățile locale precum şi mediul de afaceri din ţara noastră.
Scopul său este să încurajeze companiile din România să-și intensifice eforturile de adoptare a unor practici de responsabilitate socială și a unor modele de afaceri mai sustenabile și mai competitive, care să țină cont de exigențele actualului context economic european şi internațional.
Competitia face parte dintr-un proiect european-regional de promovare a practicilor de CSR, respectiv „CSR for ALL”, implementat în România de CNIPMMR.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
Tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani după gratii
Tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani după gratii Un tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, a fost reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani […]
VIDEO | A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore
A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore Un tânăr din Blaj a fost ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore după ce a condus ,,beat […]
VIDEO | SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar
SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar Un tânăr din Galda de Jos a fost reținut de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar. Potrivit IPJ Alba, la data de 24 […]








