NOAPTEA MINȚII: o femeie s-a îmbarcat într-un avion, pe ruta București – Munchen, prezentând un test COVID POZITIV
NOAPTEA MINȚII: o femeie s-a îmbarcat într-un avion, pe ruta București – Munchen, prezentând un test COVID POZITIV
„Noaptea minții. Acum aproape o oră, pe aeroportul din Munchen a aterizat un zbor Tarom de la București.
După ce și-au luat bagajele de cală (de acum jumătate de oră), oamenilor li s-a spus că nu pot pleca. Între timp, s-a aflat că în avion a fost o persoană care S-A ÎMBARCAT CU UN TEST POZITIV!
Nu mă întrebați cum, că nu pot să înteleg și situația e încă în desfășurare. Acum, pasagerii sunt verificați și se caută persoanele care au stat pe lângă femeia cu test pozitiv. Ca să ce, nu știu. Că dacă zici că rândul 3 din fața ei a fost în pericol (având masca ffp2), cum o justifici?
Din nou, povestea e încă în desfășurare, dar sunt 2 întrebări:
1. Cum te trezești tu că ai un test pozitiv și te duci la aeroport?
2. Mai important decât atât: TAROM, cum ajungi să ceri certificat de vaccinare sau test la check in, să vezi că testul e pozitiv și să îmbarci omul în avion???? Sau a fost o situație de tipul: test aveți? Am, cum să n-am.
UPDATE: cu excepția unui grup de 10-15 pasageri care au avut locurile din jurul persoanei pozitive, ceilalți oameni au fost lasăți să plece după ce li s-au verificat iar actele de identitate și boarding pass-urile, pentru a se vedea cine pe ce loc a stat raportat la pasagera respectivă.
Si pentru ca am primit întrebări legate de asta: nu, eu nu eram în acel avion, ci o prietena, pe care o așteptam în Munchen.”, scrie A.M pe mediul de socializare
Fotografie cu caracter ilustrativ din arhiva ZiarulUnirea.ro
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari