Navobi Alba Iulia, câştigătoarea etapei judeţene a Trofeului “Gheorghe Ene”, la etapa de zonă
Navobi Alba Iulia, câştigătoarea etapei judeţene a Trofeului “Gheorghe Ene”, la etapa de zonă. Săptămâna aceasta, FRF organizează etapele de zonă pentru echipele calificate din fazele județene ale Trofeului ”Gheorghe Ene”, competiția destinată copiilor născuți în anul 2006 și mai mici. Campioana județului Alba, Navobi Alba Iulia va participa la Tărlungeni (județul Brașov), în perioada 4-6 decembrie, la Zona 4, având ca adversari formaţiile FC Brașov, Interstar Sibiu și CS Inizio București. Programarea jocurilor pe care Navobi le va disputa la Tărlungeni, este următoarea: cu CS Inizio București (vineri, 5 decembrie, ora 12.00), cu FC Brașov (vineri, 5 decembrie, ora 17.00) și Interstar Sibiu (sâmbătă, 6 decembrie, ora 12.00). Echipa câștigătoare a etapei de zonă de la Tărlungeni va participa, alături de alte 7 echipe calificate din celelalte turnee de zonă programate, la turneul final organizat de FRF în perioada 19-21 decembrie.
Trofeul de fotbal „Gheorghe Ene”, ediţia 2014, la care au participat 8 formaţii din Alba a fost câştigat de Navobi Alba Iulia care a învins în finala competiţiei pe Doria Alba Iulia cu scorul de 3-2 (goluri marcate de Alexandru Sularea – două și Bogdan Suciu pentru Navobi, respectiv Alexandru Doda – două goluri pentru Doria), după ce în semifinale a trecut cu 4-0 de CS Sebeş. Titlul de golgeter al turneului „Gheorghe Ene” a fost adjudecat de Alexandru Doda (Doria Alba Iulia) cu 10 goluri înscrise de-a lungul competiţiei. Răzvan Miron de la Navobi Alba Iulia a fost declarat cel mai bun portar al turneului, iar coechipierul acestuia, Bogdan Suciu a fost desemnat cel mai bun jucător al ediţiei 2014 a Trofeului „Gheorghe Ene”. Formaţia câştigătoare a Turneului „Gheorghe Ene” i-a avut în componenţă pe: Răzvan Miron, Bogdan Suciu, Alexandru Sularea, Ştefan Bal, Dragoş Bolea, Andrei Suschevici, Daniel Popa, Andrei Boitor, Robert Mihăilescu, Luca Moise (născut în 2007) şi Raul Jidveian. Oficialii echipei au fost Silviu Miron şi Paul Coman.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României