Mircea Hava îl așteaptă pe viceprimarul Dorin Șerdean în ACL Alba

Mircea Hava01Mircea Hava a declarat astăzi că îl așteaptă pe viceprimarul Albei Iulia Dorin Șerdean, în echipa ACL Alba. De altfel, este foarte probabil ca Șerdean să profite de OUG care permite migrația aleșilor locali timp de 45 de zile fără să își piardă mandatul, mai ales dacă ținem cont de o declarație anterioară a edilului, anume că, viceprimarii PSD și PPDD vor fi schimbați în localitățile unde ACL are majoritate.

Astfel Șerdean ar avea două posibilități: să rămână la un partid care nu mai există, urmând ca în câteva luni să fie schimbat ori să migreze la ACL, unde s-ar zice că porțile îi sunt deschise.

ELIT

Mircea Hava a precizat că nu a avut discuții cu Șerdean însă a arătat că este un om OK și poate veni.

”Domnul Șerdean e un om cu picioarele pe pământ, va face ceea ce va crede el. Nu am vorbit cu el, poate au vorbit colegii mei. Suntem într-o echipă okey, poate pentru faptul că s-a simțit bine în echipă, iar PPDD nu mai există, poate va face pasul, dar nu am vorbit cu el. Nu i-am promis nimic. Dacă vine este bine primit la fel ca oricare om OK”, a spus Mircea Hava.

Mihail David - 2020

Primarul nu se teme că Șerdean ar putea migra la PSD.

ACL Alba nu a achiziționat deocamdată nimic, iar Hava spune că nu a avut discuții nici măcar cu aleșii locali PDL sau PNL care ar dori să plece.

Edilul a precizat că ușa ACL este deschisă în continuare pentru oamenii care sunt OK.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

16 Comentarii

pavele uber alles 28 septembrie 2014 at 20:39

daca ar exista DNA…..l-ar astepta pe Hava in arest. Dar pentru ca DNA-ul este o gluma, arestul este gol

Horea 28 septembrie 2014 at 21:09

@pavel(e)

DNA-ul este o gluma?

Inca nu. Va deveni (o gluma) doar daca Ponta ajunge presedinte.

j 28 septembrie 2014 at 21:31

In Alba, DNA este 101% o gluma buna ! Niciun politician local nu a fost macar retinut pentru 24 de ore… cu toate ca au furat si au averi (nejustificabile) de zeci de ori mai mari ca altii care acum sunt la mititica.

@ j 28 septembrie 2014 at 22:14

De unde stii papagalule, care a furat, ce a furat sau daca a furat? Ca ti se pare tie, ca ti-a spus nu stiu cine sau ca asa crezi tu ca se face, ca stii tu ce si cum, nu valoreaza nimic daca nu ai nici o dovada clara. Crezi ca la DNA se lucreaza pe povesti? Crezi ca toti au facut scoala copiind ca Ponta-copy-paste? Hai plimba ursu’!

ITA 29 septembrie 2014 at 2:47

L-ai uitat cumva pe SILVIU BIAN??? Sau ai mintea scurta???

ITA 29 septembrie 2014 at 2:49

Pentru j

micesti 28 septembrie 2014 at 22:37

Ce moaca are Hava! Doamne fereste!

@micesti 28 septembrie 2014 at 23:43

Ti-e ciuda, asa-i? In sinea ta stii ca-ti da clasa! De departe!

stoica 29 septembrie 2014 at 0:23

Ce aveti cu Hava? E bunic, cum sa arate? Si toata lumea stie ca vodca si tariile imbatranesc si rod ficatul.

jiji 29 septembrie 2014 at 9:14

Ce moaca de geambas ! un geambas la primarie …. cine e de vina ?….voi „analfabetilor” care mergeti la vot, tampilor !!! !

jiji 29 septembrie 2014 at 10:05

Un Geambas la primarie !

cocu 29 septembrie 2014 at 10:13

Un Geambas la primarie !…sau o fi un playar !

Bula 29 septembrie 2014 at 19:23

In poza Mircea seamana cu Base ha,ha. La caracter si mai si manca-ti-as !

pilu 29 septembrie 2014 at 20:43

Pe care pamant crezi mai Hava ca a fost Serdean cand a optat pentru PPDD ca acum sa sara la voi ? Daca-i om de cacao (si va fi pentru ultima data) sa vina. Cu aceasta va cresc numarul oamenilor de cacaco. Cred ca asta si urmaresti.

bula de la primarie 30 septembrie 2014 at 9:14

A observat duminica cineva ca Hava nu mai are dinti pe dreapta ? Se zvoneste ca i-a dat cineva „perversa” … 😉

un albaiulian 30 septembrie 2014 at 18:28

Ce-ar fi daca primarul si viceprimarul s-ar ocupa mai putin de politica si mai mult de mizeria din oras, de putoarea ce vine dinspre Paclisa-grajdurile Transavia si trnsforma orasul intr-un mare wc si nu in ultimul rand de asfaltarea strazilor, ca suntem in municipiu resedinta de judet mai rau ca la tara.