Mesaje sfâșietoare după moartea Mariei Alexandra Bodea din Zlatna, implicată în accidentul de pe Autostrada Orăștie-Sibiu

Fata de 15 ani, Maria Alexandra Bodea, care a decedat, sâmbătă seara, în accidentul rutier de pe Autostrada Orăștie-Sibiu, era elevă a Colegiului ”Corneliu Medrea” Zlatna. Prietenii ei îi scriu mesaje de condoleanțe pe Facebook.

maria-alexandra-bodea01O fată a murit, iar şoferul, un adolescent de 18 ani, a fost rănit în urma unui accident rutier produs din cauza vitezei, sâmbătă seara, pe Autostrada Orăştie-Sibiu.

ELIT

”Draga prietena…am ramas fara cuvinte in dimineata asta cand am auzit ce s-a intamplat…ieri vorbeam la telefon sa ne vedem si azi…daca ma ascultai si ramaneai aici in alba toate astea acum nu s-ar mai fi intamplat?… poate daca eram putin mai convingator erai acum aici… imi pare rau, ma simt vinovat ca nu am avut mai multa convingere ca sa ma poti asculta…dumnezeu sa te odihneasca in pace…”, a scris un tânăr pe rețeaua socială Facebook.

”Inger de copil, zbor lin sa ai spre cer si sa te alaturi INGERILOR! Sincere condoleante familiei…sunt prea dureroase si grele despartirile…sa le dea Bunul Dumnezeu putere sa treaca cu bine! Odihneste-te in pace”, scrie o tânără.

Mihail David - 2020

”Dumnezeu sa te odihneasca in pace prietena draga”, este scris într-un alt mesaj.

Un adolescent de 18 ani, în timp ce se deplasa pe Autostrada A1 pe sensul de mers Sibiu-Orăştie, în afara localităţii Pianu din judeţul Alba, a pierdut controlul autoturismului din cauza vitezei şi a ieşit în afara părţii carosabile. Maşina s-a rostogolit, apoi, de câteva ori.

În urma impactului, o fată de 15 ani din Zlatna, care ocupa scaunul din dreapta a murit, iar şoferul, originar din acelaşi oraş, a fost uşor rănit, fiind transportat la spital.

Cei doi erau prieteni, iar băiatul şi-a luat permisul în urmă cu o lună, fiind lipsit de experienţă. Acesta conducea un BMW înmatriculat în Alba.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

14 Comentarii

baubau 23 octombrie 2016 at 13:23

masini tari pentru copii.decat sa bage legi sa dea permisul mai repede mai bine sa fie limita de varsta 21 de ani.si parintii sa se mai gandeasca ce masini dau pe mana copiilor

Un tata 23 octombrie 2016 at 15:58

Decat sa se ajungă la mesaje sfâșietoare mai bine ar fi constientizarea parinților. Oare ce caută o fata de 15 ani noaptea pe o autostrada, departe de casa, cu un șofer începător si teribilist? Acum ambele familii vor suferii enorm. Nu era mai bine sa ne gâun ndim ce dam copiilor?

Un Copil 23 octombrie 2016 at 20:12

Adevarat!

Un tata 23 octombrie 2016 at 15:59

Decat sa se ajungă la mesaje sfâșietoare mai bine ar fi constientizarea parinților. Oare ce caută o fata de 15 ani noaptea pe o autostrada, departe de casa, cu un șofer începător si teribilist? Acum ambele familii vor suferii enorm. Nu era mai bine sa ne gândim ce dam copiilor?

dolfi 23 octombrie 2016 at 16:27

Comentariile sunt de prisos, blamarea si injuriile nu-si au rostul. Sa fie doar o lectie amara de viata pentru noi ceilalti, pentru parinti si pentru alti tineri deopotriva.

Danut 23 octombrie 2016 at 18:41

dumnezeu sa te ierte da io am vb cu ia mai de mult si im tot zicia sa ma duc sa beau o suc cu ia da am zi ca nam timp im pare rau de ia ?????????era pacat ca o murit era tinara da e dumnezeu e place numa tineret sa ieie asa o fost ??????? daca eram in ro vineat da asa ca sunt in germania ???

... 23 octombrie 2016 at 19:54

Danut…praf de ea gramatica!

marius 23 octombrie 2016 at 20:55

lasa danut ca si tu o omorai …veneai din germania tot cu bemveu si o faceai praf la 2 sucuri……incredibill ce indivizi trec pe strada cu masina !!!

Times New Roman 24 octombrie 2016 at 8:35

Dom’ Danut cred ca ar trebui sa avem un test de gramatica inainte de a putea da „iegzamen” pentru permisul auto. Si inca un test (unul „mik”) de bun simt? Ce zici?
Dumnezeu s-o ierte!

Horea 24 octombrie 2016 at 10:22

Nu-l mai certati pe Danut!

1. Poate-i plecat de foarte mult timp in Germania si chiar a uitat sa sa se mai exprime corect in romaneste.
2. Poate are intradevar putina scoala dar in schimb e foarte bun la MUNCA (unde nu-i necesara gramatica!).
3. Referitor la cei doi tineri din accident, imi permit sa spun ca o mare VINA o au si parintii lor.

... 24 octombrie 2016 at 18:36

Horea sunt de acord cu tine. Bine punctat desi la pct. 1 am mari rezerve! 🙂

Horea 24 octombrie 2016 at 20:49

@… (de ce nu un alt pseudonim sau semnatura?)

Rezereve – referitor la ceva – e si normal sa avem aproape intodeauna.
Relativitatea ramane totusi dominanta in majoritatea fenomenelor.

closca 24 octombrie 2016 at 19:37

Domnu Horea chiar il cunostipe acest Danut sau doar iti dai cu presupusu ca e foarte bun la munca???? De unde stii ca nu-i decat un pusti cordit care sta pe banii parintilor si o arde tota ziua pe net si pe facebook????

Horea 24 octombrie 2016 at 22:06

Domnule „closca”,

n-ai sesizat ca am folosit cuvantul –> „Poate”?
Asa ca orice-i posibil.