Meci amical, Viitorul Sântimbru – Viitorul Spicul Daia Română 1-2 (0-0) | Oaspeţii au remontat de la 0-1, gazdele, ultima repetiţie înainte duelului din Cupă cu Sănătatea Cluj

Viitorul Santimbru - Performanta Ighiu 38În ultima repetiţie amicală înaintea duelului din Cupa României, cu Sănătatea Cluj (miercuri, 10 august, ora 17.30), Viitorul Sântimbru a pierdut acasă cu Viitorul Spicul Daia Română, scor 1-2 (0-0)

Toate golurile au fost marcate în actul secund, Fl. Schiau (79) şi S. Bratu (90+2, punctând pentru oaspeţi care au remontat de la 0-1, Saşa deschizând scorul în minutul 71.

Pentru gazde au evoluat: Ov. Barna – Jula, Sularea, Ov. Crişan, Saşa – Miheşan, E. Hălălae, Al. Stan, Chişu, R. Morar, Pisoiu; după pauză au mai inrat Iacşa, Oniciu, D. Hulea, Ganga, Borza, A. Cristea, Dumbra (au absentat Cr. Ivaşcu, Sg. Oara, Căt. Drăghici, Negrea, C. Cristea, Chirilă)

Viitorul Spicul a mizat Ad. Cibu – S. Cibu, H. Ciucă, B. Cerghedean, Soporan, M. Bişboacă, Hada, Ad. Hăprian, P. Ciucă, Fl. Schiau, G. Schiau; a mai intrat Sg. Bratu, I. Hăprian (învoiţi V. Bişboacă, I. Bumbu, S. Schiau, I. Schiau, M. Scheau). Următorul amical al dăienilor este programat duminică, cu FC Miceşti.

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de meciuri și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]