Mama fetiței ucise la Arad, găsită arsă pe un câmp, nu a raportat decesul și l-a consolat pe concubin. Acesta i-ar fi spus că totul a fost un accident
Mama fetiței ucise la Arad, găsită arsă pe un câmp, nu a raportat decesul și l-a consolat pe concubin. Acesta i-ar fi spus că totul a fost un accident
Mama fetiței ucise la Arad nu a raportat decesul acesteia. Criminalul care îi era concubin de 1 an și jumătate i-a spus că fetița de 4 ani a căzut în baie, s-a lovit la cap și a murit în urma loviturii, după care i-a dus trupul neînsuflețit pe câmp, relatează Aradonline și Realitatea. Mama nu a sunat la Poliție pentru a sesiza cele întâmplate pentru că iubitul i-a spus că se va preda marți dimineața. Luni seara, Poliția l-a ridicat pe bărbat. Femeia tocmai ieșise din spital unde născuse.
Criminalul în vârstă de 23 de ani a fost reținut luni seara. În cadrul audierilor, acesta și-a recunoscut fapta. Tânărul a povestit că l-a lăsat pe băiatul de 3 ani al concubinei la bunici și s-a dus la spital deoarece iubita sa fusese externată. Pe drumul spre casă femeia i-a spus că îi este dor de copii și că vrea să îi vadă. Concubinul femeii nu a mai putut ascunde dispariția micuței și i-a mărturisit că a avut loc un accident în baie, prezentându-i femeii versiunea pe care a spus-o inițial și în fața anchetatorilor.
Citește și: INFIORĂTOR: Tatăl vitreg a recunoscut că a ucis-o pe fetița de 4 ani, din Arad. Motivul: Era agitată
Potrivit surselor Realitatea, femeia chiar l-a consolat pe criminal în momentul în care a aflat că fetița ei ar fi murit accidental. Parchetul Tribunalului Arad a anunțat luni, printr-un comunicat de presă, că sâmbătă seară un procuror criminalist a fost sesizat că în cartierul Bujac din municipiul Arad,în vecinătatea cimitirului, pe un drum lăturalnic – agricol, a fost identificat un fragment dintr-un picior (laba piciorului), parţial carbonizat.
Citește și: FOTO| Momentul reținerii criminalului fetiței omorâte în Arad, găsită arsă pe câmp. Bărbatul a fost găsit dormind liniștit
În urma unui apel la 112, lucrători de poliţie judiciară au mers la faţa locului și au constatat că cele sesizate se confirmă. Procurorii au mai spus că, la aproximativ 50 de metri de locul unde a fost găsit piciorul, a fost descoperit şi cadavrul copilei: „La o distanţă de aproximativ 50 metri de locul în care a fost găsită laba piciorului, a fost identificat şi cadavrul, care prezenta urme de carbonizare în partea inferioară şi lipsa membrelor inferioare. Zona în care a fost descoperit cadavrul a prezentat urmele unei incendieri”.
Cazul a fost preluat de un procuror de la Parchetul Tribunalului Arad și a fost începută urmărirea penală in rem pentru infracțiunile de omor și profanare de cadavre sau morminte. Luni, s-a dispus extinderea cercetărilor privind infracţiunea de violenţă în familie şi profanare de cadavre sau morminte.
sursa: hotnews.ro
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Actualitate
Cum trecem mai ușor peste caniculă: Medicii recomandă hidratare și evitarea expunerii la soare
Cum trecem mai ușor peste caniculă: Medicii recomandă hidratare și evitarea expunerii la soare Ministerul Sănătăţii a transmis o serie de recomandări ale medicilor către populaţie pentru a trece cu bine peste valul de caniculă cu care se confruntă România zilele acestea. „Temperaturile extreme pun o presiune mare pe organismul nostru. Pentru a trece cu […]
Șofer din Mureș cu permisul suspendat, identificat de oamenii legii la Lupșa. Polițiștii i-au deschis dosar penal
Șofer din Mureș cu permisul suspendat, identificat de oamenii legii la Lupșa. Polițiștii i-au deschis dosar penal Un bărbat în vârstă de 29 de ani, din localitatea Stânceni, județul Mureș, a fost depistat de polițiști conducând un autoturism, deși avea dreptul de a conduce suspendat. Incidentul s-a petrecut în noaptea de 26 spre 27 iunie […]
Maia Sandu, reacție la proiectul de lege privind unirea României cu Republica Moldova: „Este un document propus de un agent al Moscovei”
Maia Sandu, reacție la proiectul de lege privind unirea României cu Republica Moldova: „Este un document propus de un agent al Moscovei” Maia Sandu afirmă că inițiativa legislativă privind unirea Republicii Moldova cu România, lansată de S.O.S. România, condus de Diana Șoșoacă, are ca scop „discreditarea ideii de unire”. Ea afirmă că proiectul, adoptat tacit […]











