LPS Sebeș: una rece (eșec la Under 19), una caldă (maximum de puncte la Under 17)
LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș a înregistrat o înfrângere (prima din acest sezon, la Under 19) și o victorie (maximum de puncte la Under 17), în runda intermediară din Seria 8 a competițiilor juvenile organizate de FRF, dublă cu ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș.
Rezultate:
*Under 19, LPS Sebeș – ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș 0-1 (0-0).
Antrenorul Cosmin “Coco” Groza a mizat pe Reti – Buhazi, Stanciu, Osz-Strakator, Marcu, Tutelea, Popescu, Fălămaș, G. Fleacă, Hăprianu, Grecu; au mai jucat Szekely, Roșu, Iancu, Oancea, Tamaș. Primul gol încasat pe teren propriu a reprezentat și primul eșec, după două victorii la rând și 5 jocuri imbatabile. LPS Sebeș a pierdut șefia seriei, iar în etapa a 8-a are deplasare la Ineu, formație clasată pe podium, duminică, 9 octombrie, la ora 12.00 (Under 19) și ora 14.00 (Under 17). Amfitrionii au abordat întâlnirea din postura de lider și au rămas cu 11 puncte (12-8 golaveraj);
*Under 17, LPS Sebeș – ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș 2-1 (1-1), după deschiderea scorului (10), gazdele au punctat prin Nistor (24) și Moldovan-Varro (73). LPS Sebeș: Similie – Crețu, T. Fleacă, Vintilă, Șerb, A. Buhazi, Ghibu, Avram, Glonț, Nistor, Alb; au mai jucat: Moldovan-Varro, Farkaș, Todea, C. Lăncranjan, P. Lăncranjan (pe bancă Popoviciu, Alisie, Hategan). Maximum de puncte în 6 întâlniri și golaveraj de 10-2 pentru elevii lui Doru Oancea înaintea derby-ului cu ocupanta locului secund. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)