LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș, victorii la scor, în „Arini”, cu LPS Tg. Mureș, în penultima rundă

În a 5-a rundă din 2023, în play-off-urile campionatelor naționale organizate de Federația Română de Fotbal, în “Arini”, în disputele cu LPS Tg. Mureș, LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș a realizat o dublă victorie. În ultima etapă, sâmbătă, 29 aprilie, este deplasare la LPS Bihorul Oradea (Under 19), respectiv la Liceul Tehnologic „Lucian Blaga” Reghin (Under 17).

Etapa a 9-a, Under 19, LPS Sebeș – LPS Tg. Mureș 5-0 (2-0), au marcat Fleacă (15), Hăprianu (31), Popescu (52), Grecu (73), Dărămuș (81).

LPS Sebeș: Groza – G. Fleacă, Stanciu, Buhazi, Tutelea, Dărămuș, Popescu, Hăprianu, A. Oancea, Grecu, Morariu; au mai jucat Roșu, Szekely, Băcăințan, Tamaș. După 9  jocuri în Seria 8, LPS Sebeș este pe locul al 4-lea, cu 31 de puncte (golaveraj 19-15) și două victorii la rând pentru elevii lui Cosmin Groza.

Etapa a 9-a, Under 17, LPS Sebeș – LPS Tg. Mureș 3-0 1-0), au marcat Todea (12), Nistor (67), Glonț (73)

Antrenorul Doru Oancea a mizat pe formula: Groza – Crețu, Vintilă, T. Fleacă, Șerb, Alb, Avram, Ghibu, A. Buhazi, Glonț, Todea; au mai intrat Nistor, Moldovan-Varro, Cosma, Alisie, Hațegan.

Trupa din Sebeș a câștigat deja seria, acumulând 46 de puncte în 9 etape (17-8 golaveraj), fără a pierde.

LPS Sebeș, eliminată în sferturile de finală la Under 17, după 2-6 cu SCM Zalău!

LPS Sebeș a fost eliminată în sferturile de finală ale Campionatului Under 17, după eșecul drastic din deplasare cu SCM Zalău, scor 2-6 (0-3). Vizitatorii conduși de Doru Oancea, au fost copleșiți de miza jocului eliminatoriu și după un sfert de oră gazdele aveau avantaj de 3 goluri. Zarurile fuseseră deja aruncate, iar vizitatorii au […]