LIVE VIDEO| Marcel Ioan Boloş, ministrul fondurilor europene, declarații de presă după vizita în comuna Ciugud
Marcel Ioan Boloş, ministul fondurilor europene, a efectuat miercuri, 8 iulie 2020, o vizită în comuna Ciugud, după care a susținut declarații de presă.
Ministrul a ajuns dimineața după ora 9.00, unde a participat la o întâlnire tehnică la sediul Prefecturii, unde s-au purtat discușii cu privire la proiectele de infrastructură mare pentru dezvoltarea judeţului.
A urmat deplasarea în vizită de lucru în Comuna Ciugud: Smart Village, la Theodora Golf Club – satul Teleac. Discuțiile din cadrul întânirii au vizat soluţiile de digitalizare a serviciilor de cadastru şi publicitate imobiliară şi o conferinţă de presă la finalul vizitei.
Programul delegației oficiale continuă cu următorul program:
14:00 – 15:00: Vizită la compania SC IPEC SA pentru a discuta despre susținerea mediului de afaceri, finanțarea activităților de cercetare și dezvoltare, dar și despre sprijinirea învățământului dual tehnic
• 15:10 – 15:45: Vizită la centrul de distribuire a pachetelor POAD din municipiul Alba Iulia.
Adresa: Direcția de Asistenta”Sociala”Alba lulia – Bulevardul Republicii, nr. 26, Alba Iulia.
• 16:00 – 17:30: Întâlnire de lucru cu reprezentanții municipiilor, orașelor, comunelor și parlamentarilor din Alba.
Distribuția pachetelor de hrană și igienă prin POAD:
Județul Alba beneficiază de 17.660 pachete cu ajutoare igienă și 17.660 pachete alimentare (lotul 1). Până în prezent au fost livrate 17.660 de pachete cu produse de igienă (tranșa 2). În ceea ce privește pachetele cu alimente în județul Alba se distribuie un total de 17.660 de pachete, dintre care 693 doar în municipiul Alba Iulia.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
APEL UMANITAR: Vlad Chețan, un copil de 7 ani, din Aiud, are nevoie de 24.000 de euro pentru un transplant de celule stem în Turcia
APEL UMANITAR: Vlad Chețan, un copil de 7 ani, din Aiud, are nevoie de 24.000 de euro pentru un transplant de celule stem în Turcia Alexandra Chețan, în vârstă de 32 de ani, din Aiud, Alba, solicită ajutorul comunității pentru fiul ei, Vlad Bogdan, în vârstă de 7 ani și 5 luni. Vlad suferă de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
30 iulie| Ziua internațională a prieteniei: Cum a ajuns să fie celebrată această sărbătoare
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Curier Județeanacum 4 zile
Molnar Bianca, albaiulianca șefă de armă, pe arma Geniu, a Școlii Militare de Maiștri Militari și Subofițeri „Basarab I” din Pitești. Ce medie a avut absolventa
-
Curier Județeanacum 3 zile
Cine este bărbatul găsit DECEDAT în apartamentul de pe B-dul Transilvaniei, duminică după- amiază
-
Curier Județeanacum 5 zile
29 iulie 2024 | ZIUA Imnului Național al României, sărbătorită la Alba Iulia. Ceremonial organizat în Piața Tricolorului. PROGRAM