Liga a 4-a, Voința Stremț – Nicolae Linca Cergău 8-1 (4-1) | Scor fluviu, stremțenii au maximum de puncte și au urcat în fotoliul de lider!

Metalu Aiud a învins, scor 2-0 (0-0), pe „Aiudelul”, pe Energia Săsciori, meci contând pentru runda a 4-a a Ligii a 4-a. Golurile au fost înscrise după pauză, de Felindean (51) și Văsuț (87), consemnându-se primul succes stagional al aiudenilor sub comanda lui Marius Călușer

Metalul a strâns 4 puncte și a urcat pe poziția a 11-a a ierarhiei, iar Energia rămâne fără sucecs în actualul campionat.

Reamintim că în stagiunea trecută, la jocul direct, Metalu s-a impus în teren cu 5-0, însă a pierdut cu 0-3 la „masa verde” întrucât a efectuat 5 înlocuiri, eveniment ce l-a costat o suspendare de câteva luni pe centralul Horațiu Balea.

Alt joc: Voința Stremț – Nicolae Linca Cergău 8-1 (4-1)

Marcatori: R. Muntean (15, 24, 34), Gh. Rîșniță (36, 57), Rancea (58, 70), D. Costea (77), respectiv N. Popa (7, penalty) *În minutul 14, Cioancă (Nicolae Linca) a fost eliminat.

Scorul rundei realizat de Voința Stremț, care a repurtat cea mai netă victorie a clubului în Liga a IV-a. Vizitatorii au condus cu 1-0, însă au rămas în inferioritate în minutul 14, fiind răvășiți de ofensiva adversă, distingându-se R. Muntean, autorul unui hat-trick, nou-promovata prăbușindu-se definitiv. Cu maximum de puncte și un golaveraj excelent, stremțenii s-au instalat pentru o zi în fotoliul de lider

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, jucătorii din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, sunt cei 5 jucători din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României Fundașul Alexandru Juncan (29 de ani), mijlocașul Bogdan Oniche (29 de ani), atacantul Alexandru Cioară (29 de ani), toți de la Industria Galda de Jos, plus portarul Sergiu Bistraie (20 de […]