Licitație deschisă: Camera Deputaților cumpără bilete de avion de 2,5 milioane lei pentru transport în 2018
Camera Deputaţilor a lansat un anunţ de participare la o licitaţie deschisă în vederea achiziţionării serviciilor de transport aerian pentru deputaţi, anul viitor, valoarea estimată a contractului fiind de aproximativ 2,5 milioane de lei, fără TVA.
Astfel, Camera Deputaţilor vrea să achiziţioneze servicii de transport aerian pentru deputaţi, curse regulate, pe toate rutele naţionale interne, operabile de către companii aeriene la acest moment, defalcate pe 8 loturi, pentru perioada 01 mai 2018 – 31 decembrie 2018, cu posibilitatea prelungirii până la 30 aprilie 2019.
Potrivit anunţului de participare, valoarea estimată a contractului pentru perioada mai-decembrie 2018 este de 2.422.932,37 lei, fără TVA. În cazul unei posibile suplimentări a contractului până la data de 30 aprilie 2019, valoarea maximă estimată a contractului este de 3.634.398,57 lei fără TVA.
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a încheia un singur contract pentru unul, două, mai multe sau 8 loturi, în situaţia în care acelaşi ofertant va fi desemnat câstigator pentru unul, două, mai multe sau toate cele 8 loturi, se menţionează în anunţ.
Potrivit anunţului, serviciile de transport aerian vor fi defalcate pe 8 loturi astfel: Lot 1 – Bucureşti-Cluj Napoca-Bucureşti; Lot 2 – Bucureşti-Iaşi-Bucureşti; Lot 3 – Bucureşti-Oradea-Bucureşti; Lot 4 – Bucureşti-Satu Mare-Bucureşti; Lot 5 – Bucureşti-Sibiu-Bucureşti; Lot 6 – Bucureşti-Suceava-Bucureşti; Lot 7 – Bucureşti-Timişoara-Bucureşti; Lot 8 – Bucureşti-Constanţa-Bucureşti.
Tipul procedurii este licitaţie deschisă, iar criteriul de atribuire este preţul cel mai scăzut. Fondurile sunt asigurate de la bugetul de stat.
Sursa Mediafax
Secțiune Știri sub articolul principal
Știri recente din categoria Actualitate
Cum va fi vremea în Transilvania până pe 13 septembrie 2026: Când va ploua. Prognoza meteo pentru următoarele 2 săptămâni
Cum va fi vremea în Transilvania până pe 13 septembrie 2026: Când va ploua. Prognoza meteo pentru următoarele 2 săptămâni Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a publicat luni, 31 august 2026, prognoza meteo pe regiuni pentru următoarele 2 săptămâni. Conform prognozei, prima săptămână debutează cu temperaturi ridicate în Transilvania, cu maxime medii de aproximativ 31 […]
Cum se ia în calcul în 2026 concediul pentru creșterea copilului la pensie: Precizările Casei de Pensii Alba
Cum se ia în calcul în 2026 concediul pentru creșterea copilului la pensie: Precizările Casei de Pensii Alba Perioada în care un părinte a stat acasă pentru creșterea copilului poate fi valorificată diferit la stabilirea pensiei, în funcție de data la care a fost efectuat concediul. Casa Județeană de Pensii Alba explică modul în care […]
Calendar ortodox SEPTEMBRIE 2026: Naşterea Maicii Domnului şi Înălţarea Sfintei Cruci, cele mai importante sărbători ale lunii
Calendar ortodox SEPTEMBRIE 2026: Naşterea Maicii Domnului şi Înălţarea Sfintei Cruci, cele mai importante sărbători ale lunii Prima zi din septembrie 2026 deschide noul an bisericesc în calendarul ortodox, marcând începutul unei perioade pline de semnificație spirituală. Calendarul ortodox septembrie 2026 include o serie de sărbători importante, atât cu cruce roșie, cât și cu cruce […]