Ştirea zilei

Lacrimi și mesaje de condoleanţe pentru Cristi, tânărul din Alba care și-a pierdut viața într-un accident de motocicletă: „O să ne lipsească bancurile tale și tot ce ai însemnat tu”

Ioana Oprean

Publicat

în

Lacrimi și mesaje de condoleanţe pentru Cristi, tânărul din Alba care și-a pierdut viața într-un accident de motocicletă: „O să ne lipsească bancurile tale și tot ce ai însemnat tu”

Pe rețelele de socializare au început să curgă mesaje de condoleanțe pentru Cristian, tânărul din Alba Iulia, care a decedat astăzi, în urma unui cumplit accident rutier.

Decesul acestuia a provocat o emoție puternică în rândul comunității locale și a prietenilor, fiind cunoscut ca un om plin de veselie.  Rudele și prietenii sunt șocați și nu le vine să creadă că acesta nu mai este printre noi. Pe pagina de Facebook a tânărului curg mesajele, unele dintre ele sunt extrem de emoționante:

„Nu pot și nu vreau să cred că este adevărat. Am făcut multi km împreuna și nu numai, plini de voie bună și cu zâmbetul pe buze…o să ne lipsească bancurile tale și tot ce ai însemnat tu…RIP Doghi”

Citește și: Mesaje de condoleanțe

„Poate Cei de sus nu erau destul de veseli…și l-au luat pe el să facă zâmbete printre ingeri!”

„Doamne ferește ceva incredibil, cum pleacă dintre noi atâția prieteni, Dumnezeu să-l odihnească”

„RIP Doggy! Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa intareasca familia in aceste momente tragice. Prea putine roti pentru tine, cum ti-am spus candva!”

„Îmi pare rău drag prieten, om fain și minunat! Condoleațe și Dumnezeu să te ierte! O să îți simțim lipsa!!”

Vorbiserăm că trebuie să bem vinul ăla, prietene! Acum rămâne să desfacem glaja când ne-om revedea. Drum bun și lin în marea liniște”

„Drum liniștit către îngeri, Nepoate!! Gust amar și durere în suflete ne-ai lăsat”

Citește și: TRAGEDIE pe DN 66: Un motociclist din Alba a MURIT în apropiere de Simeria, după ce s-a izbit de o mașină

„Rămas bun frate.. Nu te voi uita niciodată!”

„Nu pot să cred! Odihna veșnică, om drag cu suflet frumos!”

„Dumnezeu sa il odihneasca! Prea repede ai plecat dog”

„Drum lin spre cer „Doggy”

„Drum lin prietene”

„Dumnezeu să-l ierte un om minunat”

„Dumnezeu sa-ti odihneasca sufletul Dogy! Nu pot crede!”

„Condoleanțe OM BUN”

„Îngerii au avut nevoie de un motociclist! Om fain, odihnește-te în pace!”

„Cristi dragă am inima frântă! Dumnezeu să te aibă în pace și lumină”

„Sincere condoleanțe, Dumnezeu să-l odihnească în pace!”

„Dumnezeule Mare!!! Săracu Cristi…și familia….of!!!!”

Accidentul cumplit a avut loc pe DN 66 Deva-Hațeg, la km 207, în apropierea localității Tâmpa, unde tânărul motociclist a intrat în coliziune cu un autoturism Nissan. Potrivit polițiștilor, se pare ca acesta nu mai putut evita impactul și a lovit autoturismul în partea stânga – spate, în momentul în care cel aflat la volan se încadrase pentru a vira stânga, spre localitatea Tampa.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

EXCLUSIV | Directoarea economică Emilia Oprean pleacă din Primăria Alba Iulia. Primar: „Am respectat dorința doamnei”

Ioana Oprean

Publicat

în

EXCLUSIV | Directoarea economică Emilia Oprean pleacă din Primăria Alba Iulia. Primar: „Am respectat dorința doamnei” Emilia Oprean, director executiv al Direcției Cheltuieli (n.a. Direcția Economică) a Primăriei Alba Iulia, va părăsi instituția. Primarul municipiului Alba Iulia, Gabriel Pleșa, dezminte informațiile potrivit cărora plecarea Emiliei Oprean din Primăria Alba Iulia ar avea legătură cu conflictul […]

Citește mai mult

Ştirea zilei

Cei cinci consilieri din Almașu Mare care nu au votat bugetul și taxele își explică decizia. Cum justifică blocajul din comună după 18 ședințe de Consiliu Local

Bogdan Ilea

Publicat

în

Cei cinci consilieri din Almașu Mare care nu au votat bugetul și taxele își explică decizia. Cum justifică blocajul din comună după 18 ședințe de Consiliu Local Comuna Almașu Mare, din județul Alba, se confruntă cu o situație fără precedent, după ce, în ciuda organizării a 18 ședințe de Consiliu Local, nu au fost aprobate […]

Citește mai mult

Ştirea zilei

17,8 milioane de lei pentru renașterea Fabricii de Arme Cugir: Modernizare strategică pentru producția de armament și aliniere la standardele NATO

Ioana Oprean

Publicat

în

17,8 milioane de lei pentru renașterea Fabricii de Arme Cugir: Modernizare strategică pentru producția de armament și aliniere la standardele NATO Una dintre cele mai importante capacități industriale din industria românească de apărare intră într-un amplu proces de transformare. Fabrica de Arme Cugir, filială a Companiei Naționale Romarm, a lansat procedura pentru proiectarea și execuția […]

Citește mai mult