La turneul semifinal al juniorilor B1, Unirea Sânnicolau Mare – CSȘ Blaj 5-2 (2-0) | Arbitraj potrivnic și a doua înfrângere!
În a doua zi din cadrul turneului semifinal al juniorilor B1 de la Sânnicolau Mare, CSȘ Blaj a întâlni Unirea, echipa gazdă, pierzând cu 2-5 (0-2), echipa din „Mica Romă” suferind a doua înfrângere, în condițiile în care au acuzat arbitrajul. „Mi-e scârbă de ce s-a întâmplat pe teren. Un arbitraj care și-a bătut joc de noi, de copii și de părinți„, a comentat antrenorul Ioan Mara.
Blăjenii au punctat prin Nicula și I. Macarie, în actul secund, reducând scorul de la 0-3 la 2-3, dar cu două înfrângeri din tot atâtea jocuri au irosit orice șansă de calificare.
Echipa din “Mica Romă” a fost repartizată în turneul semifinal de la Sânnicolau Mare, din perioada 15-19 iunie, alături de CS Hunedoara, LPS Tg. Mureș, Sporting Pitești și Unirea Sânicolau Mare, echipa gazdă.
Formația condusă de Ioan Mara va disputa în Timiș patru meciuri în patru zile consecutive, după următorul program: *cu LPS Tg. Mureș, scor 3-4; *sâmbătă, 16 iunie, cu Unirea Sânnicolau Mare, scor 2-5; *duminică, 17 iunie, cu CS Hunedoara (ora 17.00); *luni, 18 iunie, cu Sporting Pitești (ora 19.00).
CSȘ Blaj, campioana județului Alba la juniori B1 (născuți după 1 ianuarie 2001), a acces în turneul semifinal la respectiva categorie de vârstă, după ce a eliminat în faza interjudețeană pe AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, 3-2 și 1-1.
Antrenorul Ioan Mara a mizat pe formula compusă din Bulucz – Bărbat, Corlea, Dărângă, Vulc – Ov. Oltean, I. Macarie, B. Macarie, Burja – Nicula, D. Paul; au mai intrat Oargă, Boldea, Al. Chiorean; rezerve R. Crișan, Borcea, Jica, Bogin; din lot mai fac parte M. Maier, Coza.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 16 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României