// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Ioan Dîrzu, PSD Alba: ”Partidul lui Cioloș – Varianta PDL 4.0”

După eșecul fuziunii dintre PDL și PNL (PDL 2.0), după lipsa de rezultate a non-partidului USR (PDL 3.0), a venit rândul lui Dacian Cioloș să-i reunească pe vechii și noii pdl-iști și să reunească steagul de luptă al lui Băsescu într-un nou partid.

Partidul lui Cioloș este varianta PDL 4.0 care reunește cei mai fideli oameni ai lui Traian Băsescu, foști ofițeri din armată și poliție, băieții deștepți care fac afaceri cu statul și radicaliști de dreapta.

După ce a dovedit că nu e capabil să guverneze România nici măcar un an, Dacian Cioloș vrea să guverneze România timp de 4 ani cu tehnocrații netehnocrați rătăciți în birourile de la Bruxelles, amici ai lui Traian Băsescu în construcția celor 10 ani de teroare, de scăderi de salarii și pensii, de poliție politică și de izolarea a României.

Marius Bostan, specializat în „activitatea de informații și contrainformații, securitate națională și implicații, matrici de securitate” își câștigă traiul de zi cu zi din intermediere de obligațiuni municipale, adică din contracte cu statul. O parte din bani îi folosește pentru a sponsoriza un site de extremă dreaptă. A fost ministru în cabinetul Cioloș și a afirmat că învățământul gratuit este o reminiscență comunistă.

Dragoș Pîslaru critică asistenţa socială şi pe asistaţi în timp ce 70 la sută din afacerile firmei lui vin din contracte cu statul. Firma la care a fost acționar, GEA, a devenit inclusiv furnizoare de cadre de nădejde pentru Banca Națională. Cât timp a fost ministrul Muncii, i-a disprețuit pe cei săraci, i-a amenințat că le taie pensiile sociale și a respins în mod categoric orice altă formă de protecție socială.

Cu astfel de neoliberali vrea Cioloș să guverneze, cu oameni bogați și puternici care îi urăsc pe cei săraci și neajutorați. Cioloș vrea să guverneze cu Traian Băsescu, cu Emil Boc și cu instituțiile de forță. Asta e țara pe care și-o imaginează și pe care încearcă să ne-o impună.

Partidul lui Cioloș se lansează în țară cu sprijinul filialelor PNL și PMP. Numai la Alba Iulia, organizația județeană PNL va asigura audiența și locul de desfășurare al evenimentului lui Cioloș. Asta dovedește legătura strânsă dintre PNL și Partidul lui Cioloș și noua caracatiță politică ce se va naște în preajma alegerilor: PNL +Cioloș +USR + PMP. Patru partide, toate sub comanda lui Traian Băsescu. Asta este realitatea pe care trebuie să o cunoască românii.

Aceștia sunt oamenii care vor încerca și a doua oară să-i păcălească pe români.

Domnule Cioloș, nu puteți guverna o țară doar cu un discurs anticorupție, anticorupție îndreptată doar împotriva oponenților politici!

Ioan Dîrzu, deputat PSD de Alba

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

16 Răspunsuri la Ioan Dîrzu, PSD Alba: ”Partidul lui Cioloș – Varianta PDL 4.0”

  1. Adolf 02.04.2018 la 20:42

    Tocmai, problema majora a acestei tari este coruptia la nivelul clasei politice. Acest circ ieftin la care asistam de doi ani este datorat oamenilor politici,abuzurilor, indiferentei si lipsei de profesionalizm de care dau dovada. Chiar daca unii”pot”…

  2. dolfi 02.04.2018 la 21:06

    Tovarase, parca ai un program de guvernare de respectat, nu? Ce initiative legislative ai avut pana acum? Pentru locuitorii judetului Alba ce ai facut in mandatul asta?
    Ce faci, stai pe net? Vezi ca fu.. pardon, esti platiti din banii nostri! Asca ca treci si guverneaza nu mai scrie pe internet tot felul de snoave si povesti sforaitoare! Hai la guvernare!

  3. Sport 03.04.2018 la 0:53

    Abia astept sa vina ziua votului, ‘vă-n gât de pesedisti, stati lipiti ca lichelele si nu va vrea nimeni, nu mai muriti odatã? Cele mai negre ganduri din capul românilor voi le-ati adus, jeguri umane, hoti, borfasi, infractori, pleava societatii imbracata in roşu.

  4. avram 03.04.2018 la 8:18

    Aceste reactii nepotrivite si lipsite de substanta ma fac sa cred ca noul partid le va pune probleme celor care se cred de neatins. Hai Ciolos!

  5. Hai, Dirzule! 03.04.2018 la 9:00

    A inceput campania”Fara penali in institutiile statului”. Hai Dirzule, semneaza si arata-i lui Dragnea(intaiul condamnat al tarii) ca ai sange in instalatie nu doar gargara ieftina de partid!

  6. Adrian 03.04.2018 la 9:54

    Nici nu ma mira ca iasă Cioloș cu discursuri Basiste, dacă doamne ferește ajunge la guvernare o sa retrăim perioada Băsescu – Boc

    • @Adrian 03.04.2018 la 12:45

      Tot ce nu e de la penalul Dragnea, e „basist”. Bine ca ne-a „triplat” psd-ul salariile si pensiile de se revolta romanii ca li s-au micsorat de tot veniturile( cu exceptia parlamentarilo-stie Dirzu, bine!). Cat a fost Ciolos un an, inflatia era negativa. Acum a inflorit odata cu psd-ul. Preturile la carburant,i gaze si curent sunt mai mari ca niciodata, nemaivorbind de mancare. Iar psd schimba penalii si repetentii in guvern la fiecare 6 luni. Ce sa vezi, se dau de ceasul mortii ca intra Ciolos in politica..

  7. analistu` perfect 03.04.2018 la 10:52

    Hai la…sigla ! RO+ inseamna : ROMANIA CRUCE ? Ca….cam asa s-ar traduce …..

  8. Reka 03.04.2018 la 12:35

    pai daca e asa disecata problema, psd este PCR 6.o

  9. Pp 03.04.2018 la 12:45

    Hehe, i-auzi.. Mersi ca ne-ai zis. Sic!

  10. Unu din Alba 03.04.2018 la 23:25

    Ma sochez cand aud ce posteaza cei de mai sus. Mai fratilor de ce uitati asa usor ravagiile facute de „cuplul iubit” Basescu-Boc. Atunci a fost un dezastru national total . Atunci s-au taiat salariile cu 25 % au vrut sa taie si pensiile dar nu au avut dreptul , au taiat tot ce au putut alocatii , indemnizatii pt. mame , au inchis spitale si datorita acesteia au murit foarte multi oameni. Nu cred ca in Romania a fost vreodata mai rau in ultimii 30 ani (in afara de perioada Ceausescu) ! Nu ii laud nici pe astia de acum intradevar tara nu merge tocmai bine datorita majorarii preturilor carburantilor, gazelor etc si la cele alimentare , dar totusi astia cat de cat au mai marit un salariu , o pensie care pentru un om de rand e bucurie, au redus taxe si altele. Indiferent daca ma atacati sau nu eu zic un singur lucru : Cu PSD la putere e de 10 ori mai bine decat cu Ciolos sau PDL=PNL ! Cine spune ca i-a scazut venitul ori minte cu nerusinare ori e unul care lua salariu nesimtit si mi se pare normal sa ii scada pt. ca nu a fost el vreun savant care sa inventeze de ex . Becul sau Cercul rotund ca sa merite un asemenea salar cand multi altii mai buni ca el nu primesc nici 10 % din salariul lui nesimtit ! ROMANIA TREZESTE-TE!

    • Reka 04.04.2018 la 9:47

      sunteti ofiter pensionar din garda anilor 1989 si anterior ? ca doar unii de la aia judeca asa

  11. Ghita 04.04.2018 la 9:20

    Acest Dirzu este un exemplu de manual de politician roman : habarnist, fara vreo realizare in plan profesional, obedient si pupincurist fata de seful lui penal, fara vreo idee despre ce inseamna a face politica, specializat in inundarea spatiului public cu injurii si minciuni la adresa oponentilor politici si nu numai. pesedistul perfact.

  12. ovidiu 04.04.2018 la 20:42

    Cand vad unele categorii credeti-ma ca imi e dor de boc, desi la momentul respectiv l-am urat, pot spune, cum n-am urat pe nimeni. dupa ani si ani constat ca imi pare rau dupa anumiti oameni pe care credeam eu ca o data schimbati se va schimba ceva. m-am inselat amarnic. asta e viata, nimeni n-o poate schimba.
    nu as fi crezut vreodata ca florin roman intre noi fie vorba omul marilor proeicte va fi vocea opozitiei, nici ca anume domni vor ocupa prima pagina a ziarulului cu declaratii stufoase in conditiile in care la alegeri partidele lor au luat batalie nu bataie in judet.
    toti dau vina pe ciolos, posibil sa fie adevarat, dar asta a guvernat 1 an, altii din 2012 adica de 6 sunt tot acolo, atunci ma intreb daca rezultatul se imparte la 5 si nu la 6 difera cu ceva?
    se vorbea de banca nationala si guvernator in alt articol. oameni buni, nu noi cetatenii l-am pus acolo si l-am sustinut de 20 de ani.
    domn deputat, daca doriti sa-l dati jos, va doresc succes si aveti aprecierea mea, desi am dubii.

  13. anonim 05.04.2018 la 9:06

    neica nimeni mai trage o flatulenta comica…