În prima etapă a Campionatului Naţional de Volei, Divizia Cadete, în derby-ul judeţean, CS Ocna Mureş – CSŞ Blaj 1-3

În prima etapă a Campionatului Naţional de Volei Feminin, Divizia Cadete, echipa din Ocna Mureş a pierdut meciul disputat în compania formaţiei CSŞ Blaj. Scor final în derby-ul judeţean, CS Ocna Mureş – CSŞ Blaj 1-3 (25-22; 15-25; 12-25; 16-25).CS Ocna Mures volei cadete 2

Pentru CS Ocna Mureş au jucat: Andreea Martin (cpt), Alexandra Herteg, Ioana Muresan, Ioana Hirceaga, Denisa Suciu, Mara Stincel, Alexandra Puia, Daria Rusu si Raluca Baciu. Antrenor: Prof Augustin Dragut.

CSS Blaj: Lorena Chiorean, Roxana Ghejan, Elena Voina, Adelina Pusca, Gabriela Marian, Teodora Rahaian, Denisa Sarbu, Denisa Hategan, Daiana Seicean si Stefania Preda. Antrenor: Prof. Emil Ciufudean.

Prof Augustin Dragut, antrenor CS Ocna Mures: “ Consider ca echipa noastra a jucat doar in primul set la valoarea ei, in celelate seturi, din pacate serviciile si preluarile gresite in lant, au facut diferenta. Cel mai probabil o sa schimbam putin sistemul de joc, pentru meciurile viitoare.  Cred ca avem deja un complex in fata echipei din Blaj si fiind si primul meci acasa in fata suporterilor, consider ca aceste lucruri au contat semnificativ, in ecuatia acestui meci. Felicit echipa din Blaj pt victorie si le doresc multa bafta in acest campionat.”

Prof. Emil Ciufudean antrenor CSS Blaj: “ Fiind prima etapa din campionat, s-a vazut lipsa de competitii oficiale, remarc un plus de valoare si pregatire la echipa din Ocna Mures, noi castigand astazi acest meci, doar plin plusul de  experienta
În urmatoarea etapa, duminica 25 octombrie, CS Ocna Mureş se va deplasa la Tarnaveni pt meciul cu echipa locala CSS.

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]