PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Gloria Bistrița – CSU Alba Iulia 6-0 (4-0), în etapă intermediară din play-off | Înfrângere rușinoasă, set la zero, împotriva liderului!

AUR - Alegeri Locale 2024

CSU Alba Iulia a suferit cel mai drastic insucces în eșalonul terț, încasând un set la zero, 0-6 (0-4), în deplasare cu liderul Gloria Bistrița!

Un prim act de coșmar pentru vizitatori, care au încasat 4 goluri, liderul având avantaj de două goluri în minutul 7. Au punctat, Mihalcea (7, penalty, fault Niakate), M. Vasile (7), Banyoi (28) și Amasihohu (33), studenții făcând o repriză extrem de modestă. La reluare, Banyoi (61) a realizat dubla, iar Davordzie (85) a parafat o înfrângere umilitoare pentru universitari. După două victorii la rând, CSU pierde primul meci sub comanda „interimarului” Nicolae Ghișa

La acest scor nu sunt multe lucruri de adăugat. Am început jocul cu multe greșeli individuale, pe fondul cărora echipa adversă a îndeplinit o simplă formalitate! Un „duș” foarte rece pentru noi. Un „cosmar” din care trebuie să ne trezim, să strângem rândurile și să ne pregătim pentru meciul următor!„, a punctat Nicolae Ghișa.

Gloria: Mociu – Gallo, S. Itu, R. Bălan/ cpt, Uțiu, V. Mihalcea, Țegle, Dat, V. Mihai, Banyoi, Amasihohu; rezerve Moga, L. Popa, Fl. Bălan, Ionică, Râpan, Sucitu, Zaharia, Chiorean, Davordzie. Antrenor Adrian Falub.

CSU: Gal/ cpt – Cunțan, Niakate, Cisse (35, Lazăr), Bucurică (46, V. Boldea), Bidulescu (46, M. Șerban), Târșa, Trifu, Piftor, Tronea (81, Cărăbineanu), Ouedraogo (46, Minteuan); rezerve Al. Șerban, Kouadio, E. Vlad, Pîntea. Antrenori Nicolae Ghișa și Raul Unchiaș.

A fost a 3-a victorie consecutivă a formației conduse de Adrian Falub împotriva universitarilor, în această fază a competiției. Oaspeții nu au contat pe Kilyen și R. Popa – suspendați, respectiv Gilyen și Pîntea – accidentați.

Sâmbătă, albaiulienii evoluează pe „Pielarul” cu Unirea Ungheni.

CSM Unirea Alba Iulia, calificată în finala Campionatului Under 19!!! Performanță remarcabilă a „alb-negrilor”! Performanță extraordinară a juniorilor de la CSM Unirea Alba Iulia, echipa din Cetatea Marii Uniri calificându-se în finala Campionatului Under 19! Ultimul act se va desfășura marți, 28 mai, la Buftea (sau Mogoșoaia), adversar fiind Dinamo, care a eliminat, tot după […]