FOTO: Volei Alba Blaj – CS Medgidia 3-1, la ultima apariție a sezonului în Sala „Timotei Cipariu”
Volei Alba Blaj a trecut de CS Medgidia, scor 3-1 (25-13, 25-18, 19-25, 25-17), în ultimul meci din acest sezon disputat în Sala „Timotei Cipariu”. Echipa din „Mica Romă” pierduse ieri derby-ul pentru titlu cu CSM Târgoviște, care azi a învins lejer, 3-0 pe Dinamo, astfel că meciul blăjencelor a fost numai unul pentru statistică.
Antrenorul Darko Zakoc a decis în acest meci fără miză să mizeze pe rezerve, dar și așa amfitrioanele au câștigat fără prea mute emoții, relaxarea fiind evidentă în ambele tabere. Partida a durat 86 de minute, iar Regan Hood Scott a reușit 22 de puncte
Săptămâna viitoare, între 16 și 18 aprilie, la Târgoviște, se dispută ultimul turneu 1-4, în cadrul căruia Volei Alba Blaj va juca în ordine cu Dinamo (vineri), CSM Târgoviște (sâmbătă, ora 14.00, direct la TVR 3) și CS Medgigia. Gruparea de lângă Turnul Chindiei are 4 puncte avans în ierarhie, trei victroii directe și să pregătește să primească în propria sală trofeul cuvenit noii campioane, în premieră, preluând astfel ștafeta de la Volei Alab Blaj, deținătoarea actuală a titlului
Volei Alba Blaj: Reka Bleicher 4 puncte – Bojana Milenković 17 p, Jovana Kocić 10 p, Ștefania Cheluță 12 p, Regan Hood Scott 22 p, Francesca Alupei 7 p, Aleksandra Spasenic (libero); au mai intrat Irina Malkova – un punct, Ana Antonijević – un punct; Ramona Rus (accidentată), Bojana Čelić-Marković, Maja Aleksić, Ioana Baciu, Silvija Popović (libero).
Foto: Nicu GOGA, Radio Blaj
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CSM Unirea Alba Iulia a susținut un triunghiular în Slovenia, la Rogla, întâlnind ND Gorica (remiză, 1-1) și CSM Reșița (eșec, 0-1). După ce amicalul cu NK Bistrica a fost anulat, uniriștii au susținut două teste a câte 45 de minute în aceeași zi, obținând rezultate de apreciat în fața unor oponenți din eșalonul superior. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 15 ore
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie