FOTO, VIDEO. S-a deschis magazinul Selgros din Alba Iulia! Primul client a primit un buchet de flori, iar sute de persoane au beneficiat de reduceri
Sute de persoane beneficiat, vineri dimineața, de prețuri promoționale la diferite produse, fiind prezente la deschiderea magazinului Selgros din Alba Iulia. La 6.50 s-a tăiat panglica, iar primul client, un bărbat, a primit un buchet de flori.
Zeci de persoane au așteptat la coadă la deschiderea magazinului, au intrat civilizat și s-au bucurat de reduceri. Mai târziu, parcarea Selgros s-a umplut, oamenii venind treptat. La deschidere, magazinul a avut făcut reduceri la o serie de produse, între care: legume, carne (vită, porc, pui sau pește), lactate, conserve, alimente de bază, dulciuri, băuturi, detergenți, confecții sport și jucării pentru copii, lenjerii de corp, textile de casă, electrocasnice, produse multimedia sau produse de birotică. La ieșire, clienții au primit cadou plase cu Selgros.
Spre exemplu, un televizor LED, marca Samsung, cu diagonala de 81 de cm și 32” a avut prețul de 459,90 lei. O sticlă de vin, de Budurească, de 0,75 litri a fost 19,99 lei, iar un kilogram de jambon a costat 8,99 de lei. La ora transmiterii acestei știri, produsele enumerate aveau prețuri reduse.
Clienții își pot face cumpărăturile pe bază de card de membru, care poate fi făcut, simplu, cu prezentarea actului de identitate, la un ghișeu, aflat la intrare.
Clienții sunt așteptați în magazin cu o amplă sortimentație de mărfuri alimentare, specifică Selgros, precum și cu o selecție reprezentativă a gamei de produse nealimentare.
Programul de lucru al magazinului este de luni până duminică, între orele 07.00 – 22.00.
Magazinul a fost deschis, miercuri, câteva ore pentru prieteni și rude ale angajaților. Joi au fost invitați reprezentanți ai administrației locale și județene, directori de deconcentrate, cât și oameni de afaceri, iar de astăzi s-a dat startul cumpărăturilor pentru toată lumea.
Magazinul se află pe Bulevardul Revoluției, aproape de Dedeman.
Magazinul are o suprafață de vânzare de 4.000 mp (față de cei 10.000 mp ai unităților standard Selgros) și respectă accentul pus de Selgros pe competența sa majoră în produse alimentare și gastronomie.
Structura acestuia integrează conceptul de piață adoptat de către companie începând cu 2014, cu legume și fructe, pește și fructe de mare, carne și produse de brutărie. De asemenea, magazinul găzduiește și o vitrină asistată cu brânzeturi și delicatese, carne și specialități.
În plus, unitatea asigură un spațiu reprezentativ, dedicat, cu articole pentru copii, de la jucării și accesorii până la îmbrăcăminte și produse alimentare specifice. În 2016, Selgros marchează nu doar reluarea expansiunii rețelei, ci și aniversarea celor 15 ani de prezență pe piața autohtonă și finalizarea rebrandingului companiei.
“După 15 ani de activitate pe piața românească, deschidem un nou magazin, de data aceasta la Alba Iulia. Este al doilea magazin în format compact din țară. Suntem prezenți în orașul Unirii pentru a putea oferi membrilor clubului nostru, profesioniști și pasionați de bunătățuri, același sortiment diversificat și sofisticat, de care se bucură toți clienții noștri, într-un format modern și prietenos.”, a declarat Alexandru Vlad, CEO Selgros Cash&Carry România.
*Despre Selgros Cash&Carry România
Selgros Cash&Carry România este unul dintre cei mai importanţi operatori din comerţul românesc. Compania şi-a început activitatea pe piaţa locală în 2001, iar în prezent deţine 19 magazine în Bucureşti, Braşov, Iaşi, Târgu Mureş, Oradea, Cluj, Ploieşti, Timişoara, Craiova, Bacău, Galaţi, Brăila, Arad, Suceava şi Constanţa.
Din 2011, compania este parte a Transgourmet Holding AG, a doua cea mai mare reţea cash&carry şi comerţ B2B din Europa, cu operaţiuni în Elveţia, Franţa, Germania, Austria, Polonia, România şi Rusia.
[nggallery id=2741]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor
Directorul general și directorul economic de la Fabrica de Arme Cugir, în preaviz de 60 de zile. Consiliul de administrație pregătește numirea unor directori interimari. Ce se întâmplă cu salariile muncitorilor Consiliul de Administrație al Fabricii de Arme Cugir a luat act în ședința de marți, 23 iunie 2026, de demisia directorului general, Radu Coroamă, […]
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători
Revoluție pe harta transportului din Alba: Consiliul Județean „redesenează” traseele și orarele de autobuz pentru zeci de mii de călători O nouă reorganizare a transportului public județean intră în linie dreaptă în Alba. Consiliul Județean pregătește o amplă actualizare a programului de transport de persoane, care aduce modificări ale traseelor, stațiilor și orarelor de circulație. […]
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport
STP Alba Iulia: „Am aflat din presă că am fost amendați”. Sancțiune de 30.000 de lei, necomunicată încă operatorului de transport O nouă controversă apare în conflictul dintre operatorul de transport public STP Alba Iulia și autoritățile locale. Deși Poliția Locală a aplicat o amendă de 30.000 de lei pentru neefectuarea serviciului de transport public, […]









