FOTO: Student Sport Alba Iulia, la Cupa Mării Negre: victorie la Under 13, alte două locuri pe podium și premii individuale
Student Sport Alba Iulia, la Cupa Mării Negre: victorie la Under 13, alte două locuri pe podium și premii individuale
Echipa de fotbal feminin Student Sport Alba Iulia a participat la turneul “Cupa Mării Negre” în cadrul cantonamentului de la Eforie Nord. Fetele din Cetatea Marii Uniri au reușit să se claseze pe podium, după cum urmează: locul întâi la Under 13, locul trei la Under 15 și locul doi la Under 17
De evidențiat sunt și premiile individuale cucerite: *Under 13: Ioana Bogdan – „Tânără speranță”; *Under 15: Antonia Giura – MVP-ul turneului, Geszika Bîrsan – cel mai bun fundaș; *Under 17: Mădălina Gheorghiu – cel mai bun atacant; *Cătălin Costea – premiul pentru cel mai bun antrenor. Dar iată câteva dintre rezultatele înregistrate: *Under 13: 4-3 cu UTA Arad, 2-0 cu Flacăra Bucovinei, 4-1 cu Rapid 1923 București; *Under 15: 1-3 cu UTA Arad, 4-0 cu Sporting Călmățuiu, 4-1 cu Dinamo București; *Under 17: 0-0 cu Minerul Lupeni, 6-0 cu CS Sport Max.
„Privind în urmă, nu putem decât să fim mândri de tot ce am realizat ca echipă și club sportiv. Au fost zile intense, pline de muncă, cu până la 2-3 meciuri pe zi, dar și momentele de pe plajă care ne-au apropiat mai mult ca echipă. Acest cantonament a fost un test de foc pentru echipa noastră, iar fetele au răspuns cu o dăruire și o ambiție incredibilă. Le mulțumesc jucătoarelor pentru efortul depus și tuturor susținătorilor care cred în noi”, a spus Cătălin Costea.
Lotul cu care Student Sport a realizat aceste rezultate excelente a fost format din: Bogdan Ioana, Mitrofan Iulia, Cristea Raluca Bîrsan Geszika, Tokacs Ingrid, Goța Ariana, Giura Antonia, Șimandi Daria, Oargă Maria, Gheorghiu Mădălina, Toma Sonia, Cosma Oana, Cosma Ionela, Scrob Anamaria, Borcea Ionela, Rusu Luciana, Sârbu Ayana, Câmpean Raluca, Urs Antonya, Anca Emanuela, Șuteu Maria Lavinia.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
VIDEO: Alexandru Pelici, antrenorul CSM Unirea Alba Iulia, după calificarea în Cupa României: „Victorie pentru Centenarul clubului și pentru suporteri”! Bucurie pe „Cetate”
CSM Unirea Alba Iulia a reușit un rezultat extraordinar în turul al treilea al Cupei României, eliminând pe „Cetate” divizionara secundă CSC Șelimbăr, după victoria cu 2-1 (0-0). Mâna lui Alex Pelici se vede din plin în evoluția grupării din Cetatea Marii Uniri, divizionara terță fiind vioara întâi a partidei disputate în fața unei asistențe […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Când urăm ”La mulți Ani de Sfânta Maria”, pe 15 august sau pe 8 septembrie?
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
Nume care se sărbătoresc de Sfânta Maria. Aproximativ 2,2 milioane de români își serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTA MARIA 2024. Urări şi felicitări pe care le poţi transmite persoanelor care îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 24 de ore
Mesaje de Sfânta Maria 2024. Ce felicitări, urări și SMS-uri le poți trimite persoanelor care își serbează onomastica
-
Curier Județeanacum 13 ore
Mănăstirile din județul Alba care își sărbătoresc hramul în 15 august: Mănăstirea Râmeț, Schitul Izvorul Poșaga și Mănăstirea Oașa
-
Sportacum 5 zile
ACS Mediaș – Metalurgistul Cugir 3-1 (0-0) | Revanșă amicală după eliminarea din cupă