FOTO ȘTIREA TA| „Tulai, Doamne, în sfârșit nu mai facem 2 ore până la Alba!”: Traficul de coșmar dintre Alba Iulia și Aiud, o amintire după deschiderea autostrăzii A10 Sebeș-Turda
„Tulai, Doamne, în sfârșit nu mai facem 2 ore până la Alba!”: Traficul de coșmar dintre Alba Iulia și Aiud, o amintire după deschiderea autostrăzii A10 Sebeș-Turda
Drumul Național 1, în special porțiunea care leagă Alba Iulia de Aiud, era un adevărat drum al groazei, pentru mulți dintre șoferii nefericiți care îl străbăteau zilnic.
După ce lotul 2 al autostrăzii Sebeș-Turda a fost deschis în cursul zilei de 30 noiembrie, se pare că traficul de coșmar pe DN a luat sfârșit.
CITEȘTE ȘI: Se CIRCULĂ pe TOATĂ autostrada A10 Sebeș-Turda: Alba Iulia, legată de Cluj, Sibiu și Deva prin drumuri de mare viteză
Un șofer a postat în mediul online mai multe imagini în care se poate vedea că DN1 este aproape pustiu, majoritatea celor care au comentat la postare fiind încântați că nu trebuie să mai piardă ore întregi în trafic.
„Alba Iulia-Aiud pe DN dacă vă vine a crede. Tulai, Doamne, în sfârșit nu mai facem 2 ore pană la Alba!”, a scris omul pe facebook.
Reamintim că în cursul zilei de marți, 30 noiembrie, a fost deschis complet traficul pe autostrada A10 Sebeș – Turda. E vorba de 1,5 kilometri, din lotul 1, 24,25 kilometri, din lotul 2 și circa 3 kilometri din lotul 3, rămași muzeu, până la nodul rutier Aiud.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului
Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului În timp ce mai multe localități din Alba sunt de zile bune fără apă potabilă după raționalizarea consumului de către operatorul APA CTTA Alba, la Alba Iulia continuă risipa. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari