FOTO ȘTIREA TA/ Trend-ul parcărilor în locuri interzise, promovat chiar de școlile de șoferi din Alba Iulia
O mașină aparținând unei școli de șoferi, din Alba Iulia, a fost fotografiată în statia de autobuz din Ampoi 1, parcată și pe trotuar, cu toate ca acest lucru este interzis.
Maximă lipsă de respect din partea unor instructori ai școlilor de șoferi din Alba Iulia. Zi de zi vedem în trafic conducători auto care nu respectă regulile de circulație, deși este un fapt care nu ar trebui să ne mire. Responsabilii pentru educarea viitorilor șoferi, în loc să fie exemple pozitive pentru viitorii participanți la trafic, le arată că de fapt, își pot permite orice.
Să nu mai vorbim de lipsa de respect față de cei care folosesc transportul în comun.
„I-am făcut o fotografie. Sunt mașini parcate în permanență în stațiile de autobuze. Oamenii au treabă în zonă și ca să nu meargă prea mult pe jos, parchează în stația de utobuz sau urcă mașina pe trotuar”, ne-a scris un cititor ziarulunirea.ro.
Se pare că acest comportament lipsit de respect devine încet, încet un trend, încă de pe „băncile” școlilor de șoferi.
Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, trimite-ne un mesaj pe adresa [email protected] sau pe pagina de Facebook, iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie
Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie Un șofer din Alba a fost la un pas să provoace o adevărată tragedie pe un drum din județ, în data de 21 iunie 2026, în jurul orei 16:15. Mai exact, incidentul rutier, care a avut loc, cel […]
VIDEO ȘTIREA TA | Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?”
Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?” Mai mulți locuitori ai unei străzi din Alba Iulia își exprimă nemulțumirea față de programul de colectare a deșeurilor, după ce utilajele și muncitorii de la salubritate au […]
VIDEO ȘTIREA TA | Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi”
Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi” Mai mulți cai lăsați liberi au fost filmați pe strada Alcalá de Henares din Alba Iulia, recent asfaltată. Imaginile au fost surprinse duminică seara, 14 iunie 2026. Un cititor ziarulunirea.ro a surprins, într-un videoclip de câteva zeci de […]