// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO, ȘTIREA TA: Nimic nu se iartă! Mașinile parcate neregulamentar sunt ridicate inclusiv din Cetatea Alba Carolina, zona turistică a orașului

Mașinile parcate neregulamentar se ridică inclusiv din zona turistică a orașului, Cetatea Alba Carolina, cel puțin una fiind ridicată miercuri, potrivit informațiilor trimise de către un cititor al ziarului Unirea, ediția online.

Nu este deloc de mirare, pentru că legea se aplică pe tot teritoriul municipiului. Însă la Alba Iulia în anul Centenar sunt așteptați foarte mulți turiști, care nu au suficiente locuri de parcare. Soluția e să-și lase mașina la intrare în oraș.

Pentru o mașină ridicată un șofer plătește 380 de lei, plus TVA, dar și o amendă contravențională.

–––––––––––––––––––––––––––––––––-

Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, trimite-ne un mesaj pe adresa redactieonline@unirea-pres.ro, iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

11 Răspunsuri la FOTO, ȘTIREA TA: Nimic nu se iartă! Mașinile parcate neregulamentar sunt ridicate inclusiv din Cetatea Alba Carolina, zona turistică a orașului

  1. Ics 15.02.2018 la 15:38

    Smart city…vai de capul nostru.

    • Ecologu 15.02.2018 la 17:31

      Prin modul in care a dirijat campania hartuitoare de ridicare a masinilor din oras, fara insa a oferi si locuri de parcare suplimentare, mos havelea si-a semnat decesul politic.

  2. Eu 15.02.2018 la 15:43

    Vai,cum ati putut face asa ceva?Din ce am vazut in poze apar doar masini germane-1 bmw si 2 cu gas-1vw-gas auto si un audi-4cercuri de fum.Nu stiti ca masina germana ma obliga la atitudine?Adica sa parchez unde „vrea”muschii mei de jmecher?De ce sa le ridicati chiar pe astea?N-ati gasit Dacii?

    • Eu 15.02.2018 la 18:25

      Evreule,sunt in poze masini bune,fie ele gemane,nu rable cu zero siguranta gen logan by renault.

  3. Eu 15.02.2018 la 20:34

    Pt.alt Eu:in primul rand nu sunt evreu,desi nu mi-ar fi rusine cu asta,dimpotriva.Daca eram neamt imi era rusine.Apoi nu uita ca loganul are o norma euro,cele nemtesti sunt ZERO.Vezi ca mai nou,stramosii tai din tara lui ghete iar au facut experimente pe maimute cu gazele.Si daca vechiturile din poza sunt masini bune-no coment.

  4. Eu 15.02.2018 la 20:36

    Si cosciugul ala de polo ce siguranta are?ZERO-CA SI NORMA EURO.

  5. Eu 15.02.2018 la 22:18

    Stimate Eu,vad ca nu mai zici nimic.Si ce ziceai de vechiturile alea?Sunt masini?Pe bune?Si mai sunt si bune?Si cu siguranta cum ramane?De gas nu mai zic nimic.ET VOILA!

  6. Eu 16.02.2018 la 3:56

    Bai lampa cu pedale,nu stau ca tine non stop cu ochii beliti sa vad articole cu masini germane pt ca apoi sa mi vars frustrarea de evreu vesnic persecutat in imaginatie,exact cum fac negrii din USA.Tu nu intelegi ca loganul tau poate sa aiba euro10 atata timp cat este zero la siguranta,deci fix pix.Toti grofii si parvenitii sunt deranjati ca oricine poate avea acum masina,odata ce rar ul a dat ok la inmatriculare tu cine te crezi sa le faci rable doar ca sunt vechi!,!Nu sunt german dar ii apar pt ce au reusit dupa 1945!

  7. Eu 16.02.2018 la 9:50

    Stimate Eu,in primul rand eu am folosit un limbaj civilizat,lucru ce vad ca-ti e strain dumitale.In al doilea rand vad ca-i aperi si pt. ce au facut pana-n 1945.Fara americani nu ajungeau unde sunt.Dumneata n-ai auzit de scandalul vw-gas auto sau nu vrei sa auzi,pt.ca se vrea sa credem ca nemtii sunt seriosi,dar scandalul vw confirma daca mai era nevoie CONTRARIUL.Si in plus,Loganul este Euro4 sau 5,vw saiu audi ce norma au?ZERO.Si ce siguranta are acel cosciug de polo?Vad ca argumentele te deranjeaza cumplit.ET VOILA!

  8. Eu 16.02.2018 la 10:32

    Stimata redactie,sper ca ve-ti da drumul comentariului.Merci.

  9. TU 19.02.2018 la 11:53

    Domnule „Eu” esti pe langa articol. Ai frustrari mari legate de tara de provenienta a autoturismelor. Afirmatiile tale legate de normele de poluare si siguranta a masinilor sunt total irelevante – in articol este vorba despre masini aflate in stationare. Ca o informatie generala VW Polo 9n, 1,4l, 156g/Km, Euro 4 (cel din imagine) iar Dacia Logan model 2018, 0,9l, 112g/Km. Mentionez ca VW are motor cu capacitate mai mare si aprox 16 ani vechime.
    Numai bine!