FOTO: Sărbătoare de amploare organizată pentru femei de social-democraţii din Cugir
În ambianţa deosebită a restaurantului Casa Cugireană, vineri, 8 martie, începând cu ora 17.00, organizaţia PSD Cugir a marcat ca în fiecare an, Ziua Internaţională a Femeii, printr-un program special la care şi-a invitat să ia parte membrele şi simpatizantele partidului. Gazde, pentru cele 400 de doamne şi domnişoare social-democrate, au fost membrii Biroului Organizaţiei Cugir a PSD, în frunte cu preşedintele nou ales ing. Mircea Trifan şi cu preşedinta organizaţiei de femei dr. Julieta Isarie.
Doamnele au fost întâmpinate la intrare cu multe urări de bine şi cu tradiţionalele garoafe roşii. În debutul manifestării le-a vorbit participantelor, preşedintele social-democraţilor din Cugir Mircea Trifan, viceprimarul Horia Rotche, preşedinta organizaţiei de femei Julieta Isarie, Cristian Ciutrilă secretarul PSD Cugir, precum şi invitaţii de onoare Tatiana Petric din partea organizaţiei de femei a PNL Cugir şi subprefectul judeţului Alba Cornel Murg.
Bucatele alese, muzica bună, surprizele organizatorilor (proiecţia unui film şi progamul artistic susţinut de talentaţii copii ai trupei ProDance) au făcut din această sărbătoare o zi de neuitat pentru toţi participanţii.
„Am dorit să respectăm tradiţia şi în acest an şi să sărbătorim cum se cuvine pe cele mai scumpe fiinţe pe care le avem: pe mamele, soţiile, prietenele sau fiicele noastre, fără de care viaţa şi lumea noastră ar fi mult mai sărace. Le doresc tuturor, din toată inima, multă sănătate şi fericire alături de familiile lor, şi le promit că social-democraţii se vor bate pentru rezolvarea problemelor comunităţii noastre şi vor fi mereu alături de cei mulţi. Totodată, vreau să le mulţumesc din suflet celor care s-au implicat în organizarea acestui eveniment , precum şi sponsorilor care ne-au susţinut.” a transmis invitatelor Mircea Trifan.
Mircea Simu
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României