FOTO| Momente emoționante, de Ziua Pompierilor, la ISU Alba: Trecere în rezervă a unui coleg după 30 de ani de activitate și avansare în grad pentru 6 militari
Cu ocazia Zilei Pompierilor din România, 13 septembrie, 6 pompieri de la ISU Alba au fost avansați în grad înainte de termen pentru realizări și merite excepționale în îndeplinirea atribuțiilor de serviciu. De asemenea, un coleg de al lor, după 30 de ani de activitate înspre binele cetățeanului, a fost trecut în rezervă.
Astfel , la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ,,UNIREA” al județului Alba au fost înaintați în gradul următor, înaintea expirării stagiului minim în grad, un număr de 2 ofițeri și 4 subofițeri care s-au distins prin modul de îndeplinire a atribuțiilor, pregătire profesională și comportare demnă, după cum urmează:
Ofițeri
Lt. Col. Sularea Vasile Ioan
Lt Col. Alexă Victor Claudiu
Subofițeri
Plt. adj. Țara Dumitru Marcel
Plt. adj. Paul Horea
Plt. adj. Fleșer Sergiu Daniel
Plt maj. Petruș Constantin Gheorghe
,,De asemenea, cu lacrimi în ochi și multă emoție, colegul nostru, colonel Dogar Silviu Adrian, Adjunct al Inspectorului Șef, a fost trecut în rezervă cu drept la pensie, după mai bine de 30 de ani de muncă în slujba cetățenilor.
Colegul nostru a fost felicitat și a primit zeci de mulțumiri din partea tuturor colegilor și conducerii Inspectoratului pentru devotamentul, profesionalismul și dedicarea cu care s-a implicat în toată activitatea profesională.
Felicitări și sperăm să te bucuri de cât mai mulți ani de pensie!” Au comentat cei de la ISU Alba, într-un mesaj dedicat salvatorilor.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Gheorghe Crăciun, veteran al celui de-al Doilea Război Mondial, din Sebeș, a încetat din viață la venerabila vârstă de 100 de ani: ”Eroii nu mor niciodată”
Gheorghe Crăciun, veteran al celui de-al Doilea Război Mondial, din Sebeș, a încetat din viață la venerabila vârstă de 100 de ani: ”Eroii nu mor niciodată” Veteran al celui de-a Doilea Război Mondial, Crăciun Gheorghe, din Sebeș, a încetat din viață la sfârșitul săptămânii trecute la venerabila vârstă de 100 de ani. Citește și: Mesaje […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 6 ore
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Ştirea zileiacum 5 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene
-
Actualitateacum 4 zile
Codul rutier 2024: Ce pedepse riscă șoferii români care conduc băuți, în funcție de nivelul de alcoolemie
-
Ştirea zileiacum 4 zile
VIDEO | Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”