Tudor Stan

Mureşul Vinţu de Jos s-a impus pe terenul echipei Inter Ciugud, scor 3-1 (1-1) Inter Ciugud-Muresul Vintu de Jos53într-o partidă deloc uşoară pentru elevii lui Mihai Manea. Golurile partidei au fost înscrise de M. Cristea (21- penalty), Răcătăian (53), P. Muntean (77), după ce M. Oprea a restabilit egalitatea în minutul 38. Cu această victorie Mureşul rămâne la egalitate de puncte cu Performanţa Ighiu, diferenţa la vârful clasamentului fiind făcută de golaveraj.

Partida de la Ciugud a fost una deloc uşoară pentru fotbaliştii lui Manea, care au tranşat partida abia în mitanul secund. M. Cristea a deschis scorul în min. 21 din lovitură de pedeapsă, însă M. Oprea, fostul unirist a restabilit egalitatea înainte de finalul primei reprize. Răcătăian i-a adus pe vinţeni în avantaj în min. 63, iar I. Gherman şi-a lăsat colegii în inferioritate în min. 63, după un scandal la mijlocul terenului. P. Muntean a stabilit scorul final în min. 77. Cu aceast rezultat, Mureşul Vinţu de Jos rămâne la egalitate de puncte cu liderul Performanţa Ighiu.

Inter: Budișan – D. Mărginean, M. Oprea, S. Bran, I. Bran, Frătean, A. Miclea, Ad. Trușcă, I. Gherman, Ghib, P. Dârjan. Antrenor George Ciucă.

Mureşul: Roman – Borșoi, Ov. Oniga, Sârbu, Javla, I. Cristea, I. Grozav, Răcătăian, Cl. Oara, P. Muntean, M. Cristea. Antrenor Mihai Manea.

[nggallery id=263]

Viitorul Sântimbru în faza regională a Cupei României: adversari Voința Sibiu și Inter Cristian (Brașov)! Vezi programul meciurilor

Viitorul Sântimbru în faza regională a Cupei României: adversari Voința Sibiu și Inter Cristian (Brașov)! Vezi programul meciurilor Viitorul Sântimbru va juca în Cupa României, faza regională, cu Voința Sibiu (Sibiu) și Inter Cristian (Brașov). În cazul în care va câștiga grupa, echipa lui Adrian Bicheși va susține finala în deplasare, în 20 iulie, adversar […]