// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO: Incident la meciul Voința Stremț – Spicul Daia Română. Antrenorul Paul Ciucă acuzat că a lovit cu pumnul un jucător

Antrenorul Paul Ciucă este acuzat de cei de la Voința Stremț că a lovit cu pumnul un jucător, duminică, în timpul meciului cu Spicul Daia Română. Meciul s-a întrerupt iar fotbalistul agresat a fost dus de un echipaj SMURD la secția Urgențe a Spitalului din Alba Iulia.

”Un eveniment reprobabil s-a întâmplat astăzi la amicalul disputat de echipa noastră împotriva celor de la Spicul Daia Romana. Marele profesor , antrenorul celor de la Industria Galda de Jos , Paul Ciuca a lovit cu pumnul unul dintre jucătorii echipei noastre, acesta fiind transportat la spitalul Sebeș , meciul fiind întrerupt în minutul 75.

Au fost sesizate organele abilitate și sa întocmit un o plângere la poliție. Așteptăm să se facă dreptate, astfel de incidente nu ar trebui sa le vedem pe terenul de fotbal , cu atât mai mult când actorul principal este un profesor de sport și antrenorul unei echipe de liga a-3 a a județului nostru”, a scris reprezentantul echipei Voința Stremț pe rețeaua de socializare.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...

15 Răspunsuri la FOTO: Incident la meciul Voința Stremț – Spicul Daia Română. Antrenorul Paul Ciucă acuzat că a lovit cu pumnul un jucător

  1. Anonim 11.02.2018 la 22:45

    Au fost sesizate organele abilitate și s-a* întocmit…totuși sunteți un ziar , nu se acceptă astfel de greșeli!

  2. adevarul 12.02.2018 la 0:52

    saracul de el , cat de nevinovat e el dupa ce a intra numa la rupere si loveste dupa fluierul arbitrului se asteapta ca daienii sa il pupe si in fund. din moment ce provoci si lovesti fara motiv tre sa te astepti ca iti cade si tie una.a doua oara sa stie sa isi respecte adversarii nu sa ii loveasca si sa ii injure.

  3. Adideadi 12.02.2018 la 10:09

    Daca nu injurau tot meciul ca la usa cortului si daca nu lovea cu mingea in cap jucatorul cazut jos posibil sa nu se fi ajuns aici.

  4. Cel ce este si va fi 12.02.2018 la 10:42

    ce adevăr , bă? Nu va e rusine, daienilor? Il ridicati in slavi pe unul care intra cu bocancii in cancelarie! Iar termenul de profesor e unul pretentios pentru el

  5. Nicu 12.02.2018 la 10:43

    Nu este la primul caz.Paul Ciuca!!!??

  6. Replay 12.02.2018 la 10:53

    Vorbiți de loviri și de înjurături ca și când săteanul, scuze dăianul paulica a fost cel mai fair-play și mai calm jucător din teren. Hai sa fim serioși! Dai cu pumnul plătești!!! Sa ii părea bine ca a scăpat NE ȘIFONAT din asta. Acuma clar ca va suporta consecințele loviri unui copil care poate sa ii fie elev!! Sa speram ca atât în învățământ cat și pe plan sportiv va fi pedepsit ca atare!

  7. Pebea din daia 12.02.2018 la 11:09

    Ai dat in copilul asta, Paule, nu ti-e un pic rusine? Ca daca-ti da altul doua picioare in fund o iei la fuga, de uscat ce esti. Vezi-ti , ma , de treaba ta, ai putut dormi azi noapte? sper sa Creasca si al tau baiat si ia o cojeala de genul asta, laşule! mai lovesti si pe la spate…

  8. Corleone 12.02.2018 la 13:28

    Zoaiele sportului si societatii romanesti se numeste … „folbal”! Dovada o aveti mai sus. La asta duce ignoranta unei societati si lipsa de educatie. Ce relevanta are activitatea pe care o practica acesti indivizi cu sportul? Nici una!

  9. Daia Romana sat frumos si dusmanos 12.02.2018 la 15:18

    Corleane tu din ce domeniu ai rasarit?

  10. Daia Romana sat frumos si dusmanos 12.02.2018 la 15:18

    Corleone*

  11. Avionul lui Iovan 12.02.2018 la 17:16

    Paul Ciuca din Spring ar trebui sanctionat de AJF Alba si sa fie actionat in judecata de cel lovit,ca prea dur e de multe ori !Dreptate au unii cand spun ca fotbalul e cel mai infect sport si de multe ori e la rupere…..Cred ca Ciuca ce antreneaza la Galda ar trebui reclamat si la FRF, ca poate se cuminteste si ramane doar antrenor…………Ce prof de sport e asta ?D-le Pilu din Stremt,nu va LASATI….

  12. Andrei 12.02.2018 la 18:26

    Daca Paul Ciuca chiar la lovit pe acel baiat,eu zic ca ar trebui sa i se opreasca dreptul de a mai antrena.
    Sa vezi cum pleaca si el cu elevii de la Galda la munca,de a doua oara numai da cu pumnul.
    Prea s-a obisnuit in ligile inferioare sa se faca ce vrea,facandu-se pe teren orice in afara de fotbal.

  13. Horea 12.02.2018 la 19:37

    Burebista a distrus viile pt ca prea se imbatau dacii….poate tra interzis si fotbalul ca prea se imbata unii de manie. Paul are un suflet mare da-i cam iute la manie…. baiatul asta o lovit el inainte pe cineva si o sarit apoi tot el la bataie. nu zic ca i-o facut bine ca l-o lovit … dar trebuia pus la punct…. in primul rand de ai lui
    si n-ar mai fi fost nici un bai, dar fiecare cauta sa vada greselile celorlalti si pe ale lui le trece cu vederea.. ..de regula adevarul e undeva pe la mijloc insa noi preferam ,,adevarul,, care ne convine . Criteriul Adevarului e ca slujeste intotdeauna bunelor relatii intre oameni…orice alt asa zis adevar e o minciuna sfruntata.

  14. Ion 12.02.2018 la 20:32

    Nu il mai victimizați pe “copilul” ăla, are 20 de ani fotbalul e pentru bărbați se intampla si la nivel mai mare . Cei care nu au călcat pe un teren de fotbal acuza fără sa știe ce înseamnă un moment de genul acela . Paul a sărit Sa își apere colegul e ceva normal munte poți lasa sa fi călcat in picioare la tine acasă. Paul e si el om a greșit . Cum zice horica adevarul e undeva la mijloc

  15. Inteleptul 13.02.2018 la 16:05

    In general cine este principalul vinovat,cel ce provoaca insistent si repetat ,sau cel ce riposteaza ?.In cazul acesta trebuie relevat ca doar in decurs de 5 minute stremtenii au comis doua faulturi criminale, unul soldat cu scoaterea pe brate a jucatorului daian,care nu a mai putut relua jocul iar al doilea cel amplu comentat de avizati si neavizati in sport,pot spune rautaciosi si invidiosi,fault in urma caruia cel ce l-a produs in loc sa-si ceara scuze ,cum era firesc a sutat violent cu mingea in pieptul victimei cazute la pamant,inaintand spre el si amenintand-ul cu alte agresiuni.In acest context,va intreb, era firesc ca jucatorul Paul Ciuca sa-l implore in genunchi pe agresror sa-i lase colegii de echipa in pace sau sal puna la respect ?Departe de mine gandul ca fapta produsa de Ciuca este una laudabila dar consider ca in majoritatea cazurilor de acest gen,cu alti actori s-ar fi procedat la fel.Profesorul Paul Ciuca,pe linga foarte multe calitati,[talent sportiv,sef de promotie ,locul 1 la olimpiada de matematica judeteana,de 6 ori in turneul final pe tara la handbal, baieti si fete cu scoala gimnaziala Daia-Romana in doua randuri jucand chiar finala,locul 1 si campion national cu un elev din Daia la pentatlon etc.],are si el ,ca orice pamantean [ex.biblicul Samson,anticul Achile],slabiciunea lui,un prea puternic spirit de lupta pentru adevar si dreptate,cinste si corectitudie,respect pentru semenii lui, valori pentru care este in stare sa faca orice sacrificiuca si in cazul comentat.Fata de toate cele spuse de mine si de altii consider ca principalii vinovati sunt cei din delegatia stremtana care n-au inteles scopul deplasarii lor la Daia ,si-au instigat jucatorii la duritati, desi era vorba de un joc amical,dar si mai grav il consider gestul celui care a mediatizat cazul indemnind-ul pe cel vctimizat excesiv[trucand poza prin murdarirea in extensie cu sange a zonei afectate] la a alerta politia spre a-i lua banii profesorului dupa cum s-a exprimat public.Te sfatuiesc parinteste domnule intrigant ,ca nu te costa prea mult sa faci o deplasare la manastirea Ramet unde sa te sovedesti,sa-ti ceri iertare Domnului pentru invrajbirea oamenilor.